Hand Open White Plastic Pvc Window Home

Energetickou účinnost domácnosti zvýší izolace, výměna oken i správné větrání

Zimní období bohužel v našich končinách vyžaduje, abychom svá obydlí vytápěli. To s sebou nese finanční náročnost v podobě spotřebovaných energií – plynu, elektřiny či pevných paliv. Jejich cena je poměrně vysoká, tak není divu, když se majitelé nemovitostí snaží najít cesty k úsporám. Jak na to?

Izolace stěny

Energetickou účinnost svého rodinného domu zlepšíte různými způsoby. Někdy pomůže jen izolace střechy, kterou odchází poměrně velká část tepla. Tímto způsobem je možné ušetřit spoustu peněz, přestože vstupní investice vás bude něco stát. Máte-li doma sklepy, je vhodné také izolovat stropy v nich.

Mohlo by vás zajímat:  Vyhnat pavouky z domu není snadné. Jsou však triky, které je bezpečně udrží venku

Výměna starých elektrospotřebičů

Kdybyste věděli, kolik energie si na svůj provoz vezme starší typ ledničky, tak byste se jí hned zbavili a koupili nejnovější model. Ano, zlepšení energetické účinnosti vašeho domu spočívá také v náhradě starých spotřebičů, které bývají velmi energeticky náročné. I tímto způsobem v konečném důsledku uspoříte své rodinné finance.

young-couple-selecting-new-refrigerator-household-appliance-store
Zdroj obrázku: Freepik

Nová okna

Velkým zdrojem úniku tepla z rodinného domu jsou stará okna. Určitě to znáte, máte-li je doma, jak jimi kolikrát do místnosti fouká. Pak se ovšem nemůžete divit, že vaše faktura za vytápění dosahuje až astronomických čísel. Řešením je výměna starých oken za nové – plastové, dřevěné nebo hliníkové. Tato investice se vám vrátí v řádu několika let.

Mohlo by vás zajímat:  Sušení prádla na sušáku má pravidla: oblečení uschne rychleji a udrží si tvar

Zateplení rodinného domu

Právě podzim je ideálním časem pro zateplení vaší nemovitosti, které velmi zlepšuje její energetickou účinnost. Díky tomu se zabrání nechtěným únikům tepla z budovy ven. Tuto činnost nejspíš svěříte odborné firmě, která vám doporučí nejlepší postup i použití materiálu.

Dobré větrání

Se zateplením domu souvisí kvalitní větrání, které byste měli mít, aby se vám v domácnosti netvořily plísně. Jako odvětráváním mohou posloužit větrací klapky, jež udržují ideální teplotu i vlhkost uvnitř domu.

Zdroj: https://www.bestheating.com/info/how-can-i-make-my-home-more-energy-efficient/
Přidat na Seznam.cz