Cigarette 110849 1280

Zápach z cigaret doma nasákne úplně do všeho. Pusťte se do razantního úklidu

Zápach z cigaretového kouře patří k nepříjemným problémům, které provází každého kuřáka. Všichni to známe. Domácnosti kuřáků mají svoje specifické aroma, a to i přes to, že přímo v bytě nebo domě se nekouří. Část kouře se totiž domů přenese na oblečení nebo ve vlasech.

Jestliže se chcete zbavit zápachu z cigaret a kouříte v domácnosti, okamžitě přestaňte. Agresivního tabákového dýmu se nezbavíte ani pravidelným, nebo dokonce neustálým větráním. Molekuly cigaretového kouře se usazují všude po domácnosti a zbavíte se ho jen těžko.

Mohlo by vás zajímat:  Sůl nad zlato: tipy a triky na neobvyklé použití soli v domácnosti

Vyperte zapáchající oblečení i záclony

Při odstraňování zápachu z cigaret začnete s látkami a oblečením. Ty jsou nejčastějším zdrojem nepříjemného zápachu. Kromě praní infikovaného oblečení se zaměřte i na koberce, přehozy na pohovkách, povlečení a záclony.

Zdroj obrázku: Freepik

Při začátku odstraňování cigaretového zápachu zajistěte pravidelné větrání. Lepší než rázové a prudké větrání je spíše dlouhodobý příjemný vánek, který odvede zápach z kouře. Při větrání si dejte pozor na to, abyste neměli otevřené okno například v druhém patře domu. Zápach by se tak snadno dostal do jiné místnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Bylinky ze supermarketu porostou se správnou péčí na zahradě nebo v interiéru

Základ je pravidelný úklid, využít můžete i pohlcovače pachu

Při boji s cigaretovým kouřem je důležitý pravidelný úklid. Málo známý fakt je, že molekuly cigaretového dýmu se velmi rády chytají i na molekuly prachu. Vaši pozornost tak věnujte horním poličkám a skříním s oblečením a pravidelně na nich stírejte prach.

Zdroj obrázku: Pixabay

Na výběr máte také možnost využití pohlcovače prachu. Bavlněný nebo lněný pytlík naplňte substancí, která pohlcuje a překrývá pachy. Mezi tyto látky patří káva, kousky uhlí, pečicí prášek nebo kočkolit. Domácí pohlcovače pachu pravidelně vyměňujte. Některé substance můžete smíchat i s bylinkami jako levandulí nebo citronovou kůrou, které dodají vaší domácnosti příjemnou svěžest a vůni.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of-cigarette-smell-in-house
Přidat na Seznam.cz