Pro výrobu pracího prášku postačí jen několik ingrediencí. Příroda i naše zdraví nám poděkují

Pro výrobu pracího prášku postačí jen několik ingrediencí. Příroda i naše zdraví nám poděkují

Každá domácnost má doma pračku, která ušetří mnoho času při práci. Špinavé prádlo stačí jen hodit do bubnu pračky, přidat prací prášek, zapnout a jen počkat, než bude hotovo. Většina používá klasické kupované prostředky, ale doma si můžete vyrobit vlastní, které budou bez chemie, levnější a často i účinnější. Navíc budou vhodné i pro alergiky nebo osoby s citlivou pokožkou.

Můžete si vyrobit prostředky podle druhu materiálu

Následující prací prášek můžete použít na jemné materiály, jako jsou záclony, spodní prádlo nebo ostatní druhy látek. Připravte si 250 g vloček z přírodního mýdla, 250 g jedlé sody, 150 g boraxu a několik kapek éterického oleje. Poté stačí všechny suroviny smíchat dohromady a prášek skladovat v dobře uzavíratelné nádobě. Na jedno praní přidejte tři lžíce prášku. Získáte tak odstraňovač skvrn, který nebude zatěžovat látky.

Mohlo by vás zajímat:  Chybně uložené dříví znatelně poškodí krb i komín

Na bílé prádlo budete potřebovat prací prostředek připravený z 250 g uhličitanu sodného, 250 g peruhličitanu sodného a 150 g boraxu. Znovu všechny ingredience smíchejte a skladujte na temném a chladném místě. Čtyři lžíce prášku na jedno praní budou bohatě stačit. Tkaniny budou svěží, čisté a tento prostředek můžete využít také k bělení.

Zdroj obrázku: Freepik

Jestli máte malé děti, bude se vám hodit prášek na větší skvrny

Pro silně znečištěné oblečení si můžete vyzkoušet výrobu následujícího prášku – 100 g nastrouhaného šedého mýdla, 200 g vloček z přírodního mýdla, 250 g jedlé sody, 200 g boraxu, 100 g kyseliny citronové a několik kapek oblíbeného éterického oleje. Smíchejte, dejte do sklenice a přidávejte ke každému praní 3–5 lžic produktu. Pokud se rozhodnete prát ručně, stačí dvě lžíce směsi.

Mohlo by vás zajímat:  Tipy pro úsporné praní prádla

Doma si můžete vyrobit také aviváž, kterou spousta lidí používá, protože prádlo krásně provoní. Budete potřebovat 250 ml horké vody, dvě lžíce kyseliny citronové a několik kapek esenciálního oleje s oblíbenou vůní. Promíchejte suroviny, nalijte do lahve a používejte na jakékoliv prádlo. Tím, že budete používat přírodní produkty, ulevíte přírodě a také sobě, protože ušetříte peníze a nebudete muset řešit alergické reakce.

Zdroj: https://www.diynatural.com/homemade-laundry-detergent-soap/
Přidat na Seznam.cz