Pro výrobu pracího prášku postačí jen několik ingrediencí. Příroda i naše zdraví nám poděkují

Každá domácnost má doma pračku, která ušetří mnoho času při práci. Špinavé prádlo stačí jen hodit do bubnu pračky, přidat prací prášek, zapnout a jen počkat, než bude hotovo. Většina používá klasické kupované prostředky, ale doma si můžete vyrobit vlastní, které budou bez chemie, levnější a často i účinnější. Navíc budou vhodné i pro alergiky nebo osoby s citlivou pokožkou.

Můžete si vyrobit prostředky podle druhu materiálu

Následující prací prášek můžete použít na jemné materiály, jako jsou záclony, spodní prádlo nebo ostatní druhy látek. Připravte si 250 g vloček z přírodního mýdla, 250 g jedlé sody, 150 g boraxu a několik kapek éterického oleje. Poté stačí všechny suroviny smíchat dohromady a prášek skladovat v dobře uzavíratelné nádobě. Na jedno praní přidejte tři lžíce prášku. Získáte tak odstraňovač skvrn, který nebude zatěžovat látky.

Na bílé prádlo budete potřebovat prací prostředek připravený z 250 g uhličitanu sodného, 250 g peruhličitanu sodného a 150 g boraxu. Znovu všechny ingredience smíchejte a skladujte na temném a chladném místě. Čtyři lžíce prášku na jedno praní budou bohatě stačit. Tkaniny budou svěží, čisté a tento prostředek můžete využít také k bělení.

Mohlo by vás zajímat:  I po několika vypráních mohou být ručníky krásně měkké, svěřte je domácím prostředkům
Zdroj obrázku: Freepik

Jestli máte malé děti, bude se vám hodit prášek na větší skvrny

Pro silně znečištěné oblečení si můžete vyzkoušet výrobu následujícího prášku – 100 g nastrouhaného šedého mýdla, 200 g vloček z přírodního mýdla, 250 g jedlé sody, 200 g boraxu, 100 g kyseliny citronové a několik kapek oblíbeného éterického oleje. Smíchejte, dejte do sklenice a přidávejte ke každému praní 3–5 lžic produktu. Pokud se rozhodnete prát ručně, stačí dvě lžíce směsi.

Doma si můžete vyrobit také aviváž, kterou spousta lidí používá, protože prádlo krásně provoní. Budete potřebovat 250 ml horké vody, dvě lžíce kyseliny citronové a několik kapek esenciálního oleje s oblíbenou vůní. Promíchejte suroviny, nalijte do lahve a používejte na jakékoliv prádlo. Tím, že budete používat přírodní produkty, ulevíte přírodě a také sobě, protože ušetříte peníze a nebudete muset řešit alergické reakce.

Zdroj: https://www.diynatural.com/homemade-laundry-detergent-soap/
Přidat na Seznam.cz