Zbavte se konečně blech a klíšťat nadobro. Domácí přípravky jsou levné a opravdu fungují

Zbavte se konečně blech a klíšťat nadobro. Domácí přípravky jsou levné a opravdu fungují

Blechy a klíšťata působí psům a kočkám mnohé nepříjemnosti. Speciální repelenty zakoupíte ve zverimexu, spousta lidí se chce ale vyhnout potencionálně škodlivým chemikáliím, které jsou v nich obsažené. Ty totiž mohou ohrožovat nejen naše mazlíčky, ale i členy rodiny, kteří se s nimi mazlí. Naštěstí existují i přírodní způsoby, které spolehlivě zabrání útokům blech a klíšťat.

Umíchejte si bezpečný prášek

Umíchat si můžete jednoduchý prášek, který zabraňuje napadení blechami a klíšťaty a odstraňuje ty škůdce, kteří už se na nich usídlili. Potřebovat budete sklenici potravinářské křemeliny, půl sklenice neemového prášku, půl sklenice drceného řebříčku a dvacet kapek eukalyptového oleje. Ten ale jen v případě, že hodláte prášek použít na psa, protože kočky na něj nereagují příliš dobře. Smíchejte všechny přísady v misce.

Mohlo by vás zajímat:  Skvrny od vteřinového lepidla odstraní alkohol, ruce vyčistí mýdlo nebo odlakovač

Malým množstvím prášku posypte záda kočky nebo psa a kartáčem ho jemně vetřete do srsti. Je důležité, aby se prášek dostal na kůži vašeho mazlíčka. Křemelina vysuší skořápku škůdců, neemový prášek odpudí blechy i klíšťata a zabije jejich larvy. Řebříček s eukalyptem zklidní kůži. Pokud váš čtyřnohý miláček už blechy má, používejte prášek každý druhý den, dokud úplně nezmizí. Můžete ho nasypat i do pelíšku, ve kterém spí.

Zdroj obrázku: Freepik

Sprej proti blechám

Sprej proti škůdcům vyrobíte z jablečného octa zředěného vodou. Nalijte roztok do rozprašovače a nastříkejte na zvířecí srst. Ošetření opakujte denně a dávejte zvlášť velký pozor na místa za ušima a u kořene ocasu. Posledním přírodním způsobem, který psa a kočku zbaví blech, je koupání. Blechy vodu nesnáší a při koupeli kůži raději opustí.

Mohlo by vás zajímat:  Čerstvý česnek lze sklízet i v zimě. Stačí mu zajistit živiny a ochranu před mrazem

Pokud vaše zvířata pobývají na zahradě, je velká pravděpodobnost, že se domů vrátí s blechami nebo klíšťaty. Jako prevenci často sekejte trávu a plevel a udržujte zahradu čistou. Mnoho lidí také obléká své mazlíčky do bavlněných oděvů, které chrání ty části těla, kde se škůdci nejčastěji usazují. K dispozici jsou v mnoha barvách a velikostech.

Zdroj: https://jetpetresort.com/blog/dog-care/30-ways-to-naturally-prevent-and-get-rid-of-fleas-on-dogs/
Přidat na Seznam.cz