Netrapte se skrvnami, vyčistěte je. I čalounění může znovu vypadat jako nové

Netrapte se skrvnami, vyčistěte je. I čalounění může znovu vypadat jako nové

Každá žena se s tímto problémem setkala. Při náhlé skvrně na čalouněném nábytku je nutné jednat rychle a zakročit, než stihne zaschnout. Vyplatí se ale znát správný postup i tehdy, pokud chcete vyčistit starší a odolné skvrny. Není nemožné se jich zbavit, jen musíte aplikovat prostředky, které jsou účinné a dokážou je vyčistit.

Nemusíte si kupovat drahé chemické přípravky, postačí domácí suroviny

Na odstranění skvrn skvěle poslouží například kyselina citronová, mléko nebo alkoholické nápoje. Použít můžete také glycerin, který dokáže zázraky. Snadno se tak zbavíte skvrn od čaje, kávy, mastnoty, nebo dokonce červeného vína. Na čištění se připravte a při každodenním úklidu nezapomínejte na čalouněný nábytek. Čím starší bude skvrna, tím bude horší ji odstranit.

Mohlo by vás zajímat:  Nový začátek potřebuje stěhování

Jestli najdete skvrnu staršího data, bude složitější ji dostat dolů, ale není to zcela nemožné, jak se na první pohled může zdát. Někdy stačí obyčejný čaj nebo káva, která se vylije na pohovku, a problém je na světě. Jestli máte po ruce následující prostředky, nemusíte se ničeho obávat.

Kyselina citronová je v domácnosti nenahraditelná. Patří mezi nejoblíbenější přírodní čisticí prostředky. Skvrnu s ní snadno odstraníte, navíc dezinfikuje a v kuchyni pomůže odvápnit rychlovarnou konvici nebo si poradí i s jinými skvrnami na nádobí. Na čalouněný nábytek můžete zkusit použít také glycerin, v takovém případě ale bude záležet na tom, o jakou skvrnu se jedná.

Mohlo by vás zajímat:  Mravenci jsou užitečný hmyz, který ale v domácnostech není vítaný. Zbavte se jich šetrně
Zdroj obrázku: Freepik

Domácí prostředky vám pomohou zbavit se nevzhledných skvrn

Kyselina citronová snadno odstraní například fleky od kávy. Můžete ji smíchat s vodou a nanést na špinavé místo. Nakonec místo vyčistěte pouze vodou, nechte uschnout a uvidíte, že skvrna zmizí. A jak odstranit skvrnu od čaje? I tady pomůže kyselina citronová, kterou smíchejte ve vodě. Použít můžete i prací prášek, který má silné schopnosti odstraňovat skvrny.

Mastné skvrny jsou ještě horší. Majonéza nebo olej jsou suroviny, které se těžko odstraňují, a použít na ně musíte někdy velmi chemické prostředky. I tady ale bude fungovat kyselina citronová, použít můžete také prací prášek. Ten rozpusťte v 250 ml teplé vody a do směsi namočte hadřík. Nakonec skvrnu omyjte pouze vodou.

Zdroj: https://www.apartmenttherapy.com/tips-on-how-to-spot-clean-old-or-setin-stains-on-upholstery-208738
Přidat na Seznam.cz