Domácí prací a čisticí prášky jsou skvělou variantou pro všechny, kteří chtějí používat šetrné prostředky

Domácí prací a čisticí prášky jsou skvělou variantou pro všechny, kteří chtějí používat šetrné prostředky

Mnoho lidí dnes trpí na různé druhy alergií. Problémem mohou být nejen potraviny a zvířata, ale také praní prádla nebo mytí nádobí v myčce. Velmi totiž záleží na tom, jaké prostředky k čištění a praní používáte. Pokud se jedná o produkty zakoupené v obchodě, může nastat problém v podobě vyrážky, svědění nebo kýchání.

Stojí za to vyrobit si čisticí prostředky doma

Určitě je nutné vyzkoušet různé druhy prostředků, abyste zjistili, jaké vám nedělají dobře. Další variantou je vyrobit si prostředky doma. Jsou ekologické, bez chemických přísad a navíc si je můžete vyrobit přesně podle své oblíbené vůně. Nebudete do nich přidávat žádnou chemii, a tím zajistíte, že prádlo bude čisté a voňavé, a zároveň nebudete vystaveni žádnému podráždění.

Mohlo by vás zajímat:  Kostky ledu pomůžou odlepit žvýkačku, vyrovnají koberec a usnadní zalévání květin

Pokud se rozhodnete pro domácí výrobky, přísady na prací prášek vás nebudou stát víc než sto korun. Navíc si jich můžete vyrobit několik – na bílé, barevné i tmavé prádlo. Základním prostředkem je soda na praní. Pomůže se skvrnami a také změkčuje vodu. Kupte si také přírodní mýdlo, které nebude parfémované. V obchodech najdete různé druhy, například olivové, jádrové nebo mýdlo s jelenem.

Zdroj obrázku: Freepik

Pro vůni přidejte esenciální olej

Pokud máte oblečení rádi voňavé, přidejte do prášku esenciální olej v oblíbené variantě. Jestli budete vyrábět produkt na bílé prádlo, stojí za to do něj přidat ještě bělicí prostředek. Snadno získáte také domácí prací gel, i když je to poněkud složitější než sypký prášek. Na gel si připravte nastrouhané mýdlo, rozpusťte ho v horké vodě a přidejte 300 gramů prací sody. Nakonec dolijte asi 9 litry horké vody, promíchejte a nechte do druhého dne stát. Klidně přidejte tea tree olej nebo levandulový vonný olej.

Mohlo by vás zajímat:  Alpská fialka může těšit květy po celou zimu. Stačí splnit dvě jednoduché podmínky

Navíc domácími prášky a gely můžete obdarovat své příbuzné nebo známé. Stačí prášek nebo gel nalít či nasypat do krásné lahvičky, kterou ozdobte pěknou stužkou. K dárku můžete přibalit i svůj recept a ostatní si ho pak mohou vyrobit sami. Do výroby se mohou zapojit také děti.

Přidat na Seznam.cz