Zbavte se jednoduše špatné nálady a stresu. Rostliny zlepší váš život o sto procent

Zbavte se jednoduše špatné nálady a stresu. Rostliny zlepší váš život o sto procent

Hledáte způsoby, jak snížit stres, bolesti hlavy nebo malátnost? Řešení může být jednodušší, než se zdá. Obklopte se rostlinami! Některé rostliny totiž dokáží čistit vzduch od toxinů a zlepšovat psychiku a duševní klid. Dokonce jsou schopné snížit krevní tlak. Je prokázáno, že lidé, kteří jsou v kontaktu s přírodou, jsou šťastnější a zdravější, protože zelená barva zlepšuje krevní oběh a uklidňuje.

Pelargonie, jasmín, citrusy a gardénie

Existuje mnoho druhů rostlin, které dokáží zlepšit náladu. Jedním z nich jsou pelargonie. Obsahují fytoncidy, které čistí vzduch a zlepšují mikroklima v místnosti. Kromě toho uklidňují náhlé emoční změny. Jasmín krásně voní a vypadá působivě v každém interiéru. Vůně jeho květů působí relaxačně a zmírňuje stres a úzkost. Pomáhá udržovat emoční rovnováhu a má antidepresivní účinky. Zvyšuje aktivitu mozku.

Mohlo by vás zajímat:  Přírodní prostředky proti hmyzu: aromatické rostliny fungují jako repelenty

Citrusy si spojujeme s exotickou dovolenou, sluncem a relaxací. Je proto dobrý nápad mít doma citrusovník. Obsahuje éterické oleje, které uklidňují nervové vypětí. Navíc zlepšují koncentraci. Gardénie jsou na pěstování poměrně náročné, při správné péči se vám ale odvděčí krásnými, bílými květy. Doporučují se lidem trpícím nespavostí a depresemi.

Zdroj obrázku: Freepik

Toulcovka a fíkus

Toulcovka je krásná květina, která dokáže vyprodukovat velké množství kyslíku. Hodí se ideálně do města, kde přítomnost smogu výrazně snižuje kvalitu ovzduší. Ideálním místem pro pěstování je ložnice, abychom dostatečně snížili vliv škodlivých faktorů na naše zdraví a zajistili si zdravý spánek. Doporučuje se také kuřákům, protože ze vzduchu absorbuje tabák.

Mohlo by vás zajímat:  Rýmovník obohatí pokrmy orientální vůní, patří mezi cenné byliny

Fíkusy rozkládají škodlivé látky a karcinogenní sloučeniny, které se nachází ve vzduchu. Stimulují tělo k činnosti a dodávají mu energii. Je ale potřeba myslet na to, že tato rostlina potřebuje světlé stanoviště a dostatek slunečního světla. Pokud si svůj interiér vybavíte zelenými rostlinami, vytvoříte nejen útulnější, ale i zdravější prostředí.

Zdroj: https://bloomscape.com/green-living/office-plants-lower-stress-improve-concentration/
Přidat na Seznam.cz