Zima láká ke skladování potavin na balkóně. Málokoho ale napadnou rizika

Zima láká ke skladování potavin na balkóně. Málokoho ale napadnou rizika

V chladnějších dnech mnoho lidí využívá možnosti ponechat jídlo na balkoně. Ušetří nám to samozřejmě spoustu místa v chladničce. Je to ale vůbec správná a zdravá metoda? Určitě to má své výhody, ale také to není bez problémů. Než se rozhodnete pro tuto formu skladování potravin, přečtěte si naše rady a podívejte se, jak to dělat správně a jakých chyb se vyvarovat.

Co dělat s přebytečným jídlem?

Lednice je rozhodně bezpečnější místo pro uchovávání potravin. Platí totiž, že nevhodné skladování potravin na balkoně může způsobit jejich rychlejší zkažení. V důsledku toho se může stát, že budete konzumovat zkažené potraviny, které vám mohou způsobit zdravotní potíže.

Mohlo by vás zajímat:  Jak zvolit koberec do dětského pokoje pro útulnější a zábavnější prostor

Proč je lednice vždy lepší volba?

Teplota uvnitř chladničky je konstantní, zatímco venku je proměnlivá. Právě kolísání teplot a různé stupně vlhkosti mohou značně ovlivnit kvalitu potravin. V zimě bývá v noci mráz a k ránu se otepluje, což také přispívá ke změnám teplot. Během dne se může dokonce teplota zvýšit až o několik stupňů. Takové změny nejsou vhodnými podmínkami pro uchovávání potravin. Zejména výrobky citlivé na změny teplot je nutné uchovávat pouze v lednici.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jak uchovávat potraviny venku?

Pokud se rozhodnete uchovávat jídlo na balkoně, je třeba postupovat obezřetně a řídit se několika pravidly. Jedním z nich je správné skladování potravin. To je důležité kvůli proměnlivosti teplot a také hygieně. Venku se totiž mohou pohybovat různá zvířata (zejména ptáci), kteří mohou potraviny zašpinit trusem. Potraviny by proto měly být pevně uzavřeny, nejlépe v plastových krabičkách, a navíc dobře zajištěny například potravinářskou fólií nebo papírovým sáčkem. Venkovní teplota nesmí překročit čtyři stupně Celsia.

Mohlo by vás zajímat:  Proti plísni v domě funguje větrání a čajovníkový olej

Poslední možnost

Skladování na balkoně by proto mělo být jen krajní a občasnou možností, která se využívá pouze tehdy, když není zbytí. Rozhodně se nejedná o optimální řešení, takže bychom se k němu neměli uchylovat příliš často.

Zdroj: https://purity.designuspro.com/en/storage/xranenie-ovoshhej-na-balkone-zimoj.html
Přidat na Seznam.cz