Zima láká ke skladování potavin na balkóně. Málokoho ale napadnou rizika

V chladnějších dnech mnoho lidí využívá možnosti ponechat jídlo na balkoně. Ušetří nám to samozřejmě spoustu místa v chladničce. Je to ale vůbec správná a zdravá metoda? Určitě to má své výhody, ale také to není bez problémů. Než se rozhodnete pro tuto formu skladování potravin, přečtěte si naše rady a podívejte se, jak to dělat správně a jakých chyb se vyvarovat.

Co dělat s přebytečným jídlem?

Lednice je rozhodně bezpečnější místo pro uchovávání potravin. Platí totiž, že nevhodné skladování potravin na balkoně může způsobit jejich rychlejší zkažení. V důsledku toho se může stát, že budete konzumovat zkažené potraviny, které vám mohou způsobit zdravotní potíže.

Proč je lednice vždy lepší volba?

Teplota uvnitř chladničky je konstantní, zatímco venku je proměnlivá. Právě kolísání teplot a různé stupně vlhkosti mohou značně ovlivnit kvalitu potravin. V zimě bývá v noci mráz a k ránu se otepluje, což také přispívá ke změnám teplot. Během dne se může dokonce teplota zvýšit až o několik stupňů. Takové změny nejsou vhodnými podmínkami pro uchovávání potravin. Zejména výrobky citlivé na změny teplot je nutné uchovávat pouze v lednici.

Mohlo by vás zajímat:  Vaječné skořápky najdou skvělé využití. Dokonale vybělí záclony, které budou jako nové
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jak uchovávat potraviny venku?

Pokud se rozhodnete uchovávat jídlo na balkoně, je třeba postupovat obezřetně a řídit se několika pravidly. Jedním z nich je správné skladování potravin. To je důležité kvůli proměnlivosti teplot a také hygieně. Venku se totiž mohou pohybovat různá zvířata (zejména ptáci), kteří mohou potraviny zašpinit trusem. Potraviny by proto měly být pevně uzavřeny, nejlépe v plastových krabičkách, a navíc dobře zajištěny například potravinářskou fólií nebo papírovým sáčkem. Venkovní teplota nesmí překročit čtyři stupně Celsia.

Poslední možnost

Skladování na balkoně by proto mělo být jen krajní a občasnou možností, která se využívá pouze tehdy, když není zbytí. Rozhodně se nejedná o optimální řešení, takže bychom se k němu neměli uchylovat příliš často.

Zdroj: https://purity.designuspro.com/en/storage/xranenie-ovoshhej-na-balkone-zimoj.html
Přidat na Seznam.cz