Sprchový kout může zářit čistotou každý den. Stačí vědět, jak na to

Sprchový kout může zářit čistotou každý den. Stačí vědět, jak na to

Sprchový kout patří v koupelně mezi místa, která jsou velmi často znečištěná, a to nejen prachem, ale také usazeninami a vodním kamenem, který pak jde velmi špatně odstranit. Proto vám poradíme prostředky, jakými se nečistot zbavíte, a sprchový kout bude znovu vypadat jako nový.

K čištění nebudete potřebovat drahé prostředky, postačí domácí

Proč se vyplatí na čištění koupelny používat raději domácí prostředky než nakoupenou chemii? Je to hlavně proto, že se do vzduchu nedostanou škodlivé látky, které pak dýcháte. Domácí prostředky jsou navíc mnohem levnější a také snadno dostupné. Zvolte raději tradiční způsoby čištění, než poběžíte do obchodu. A jaké prostředky mezi ty nejlepší patří? Rozhodně se vyplatí sáhnout po octu, jedlé sodě nebo kyselině citronové.

Mohlo by vás zajímat:  V kuchyni zápolíme s mastnotou a špinavými spotřebiči. I takové nečistoty však mají snadné řešení

Silné mycí prostředky mohou škodit nejen životnímu prostředí nebo vašemu zdraví, ale také jimi můžete poškodit materiál, který čistíte. Některé přípravky jsou totiž hodně agresivní a mohou předměty zničit. Sprchový kout tak těmito prostředky raději nemyjte. Zvolte také vhodný hadřík nebo houbičku, nevhodné jsou drátěné nebo jinak hrubé hadříky, které mohou poškrábat povrch.

Zdroj obrázku: Freepik

Ocet patří mezi univerzální prostředky, nebojte se jeho vůně

Ocet si poradí téměř se všemi usazeninami, které najdete nejen ve sprchovém koutě. Můžete ho použít na mnoho druhů povrchů a nemusíte se bát, že by po něm byla cítit koupelna. Ocet je vhodné před použitím naředit vodou a poté ho nalít na povrch nebo pomocí hadříku vyčistit baterii. Tu můžete nechat hadříkem obmotanou, aby ocet mohl působit delší dobu. Nakonec povrch opláchněte čistou vodou a osušte.

Mohlo by vás zajímat:  Hygienicky čistá koupelna i bez chemie: stačí zajít do kuchyně a vypůjčit si několik surovin

Skvělými pomocníky budou také jedlá soda a peroxid vodíku. Spojením vznikne pasta, která si poradí s usazeninami i plísněmi, které se hodně často ve sprchovém koutě tvoří. Spáry díky směsi budou znovu čisté a bílé. Použít ale můžete také bílé víno. Nařeďte ho vodou, nalijte do rozprašovače a úklid může začít. Nechte víno několik minut působit a poté povrchy opláchněte vodou.

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-to-clean-a-shower-4580788
Přidat na Seznam.cz