Chmurné zimní dny rozveselí nádherné květiny. Tyto rostliny nepotřebují ani špetku slunce

Chmurné zimní dny rozveselí nádherné květiny. Tyto rostliny nepotřebují ani špetku slunce

Na podzim a v zimě je velký nedostatek slunečního svitu, který rostliny potřebují nejen ke svému růstu, ale také ke kvetení. I v takovém období se ale můžete těšit z rostlin, které nepotřebují takové podmínky. I když vám domů nejde tolik sluníčka, můžete si koupit rostliny, které tolik světla nevyžadují, naopak jim vyhovuje stín nebo chladné prostředí. Jaké rostliny mezi takové patří?

Chcete mít doma květiny i ve stínu? Zvolte vhodné druhy

První rostlinou, kterou můžeme doporučit, je zamiokulkas. Je to květina, která snese i horší podmínky v domácnosti, a proto se hodí například na chodbu nebo do koupelen. Má ráda stín, ale navíc umí i filtrovat vzduch, takže vás zbaví škodlivých látek, které jinak dýcháte. Hodí se také do vlhkých místností, takže ji můžete postavit i do kuchyně, kde jí nebudou vadit páry při vaření.

Mohlo by vás zajímat:  Kávová sedlina patří mezi tradiční domácí hnojiva. Použít lze na pokojové i venkovní rostliny

Potřebuje minimum slunečního světla, můžete ji dát daleko od oken, a stejně vám bude dělat radost. Je ale nutné listy pravidelně čistit, protože se na ně rychle práší a to rostlina nenese dobře. Protože bude stát ve stínu, nebude potřebovat tolik zálivky jako normální rostliny. Poznáte ale sami, kdy ji máte zalít.

Zdroj obrázku: Freepik

Sansevieria je druh rostliny, který nevyžaduje mnoho světla

Další rostlinou je sansevieria, která se hodí na podzimní nebo zimní měsíce. Můžete ji najít na místech, kde není tolik slunečního světla, ale této rostlině to vůbec nevadí. Vypadá hodně zajímavě, protože její stonky mohou zadržovat vodu a vypadají zvláštně. Dejte si pozor, abyste ji nezalévali příliš, protože může uhynout.

Mohlo by vás zajímat:  Koupit květinu je těžší, než se zdá. Lidé přehlížejí věci, které jasně naznačují, že brzy uvadne

Aspidistra je svými rozměry vhodná spíše do větších místností. Také má ráda stín a slunečních paprsků snese jen málo. Nabídne krásné listové růžice, které jsou odolné a můžete se jimi těšit po celý rok, nejen přes zimu. Nevadí jí ani nižší teploty. Tato rostlina potřebuje otírat listy od prachu, protože její listy jsou krásné a byla by škoda je nechat opadat.

Zdroj: https://www.seedsnow.com/blogs/news/fall-and-winter-crops
Přidat na Seznam.cz