Jediná chyba okrasnou trávu nadobro zničí. S jejím zastřihnutím není nutné spěchat

Jediná chyba okrasnou trávu nadobro zničí. S jejím zastřihnutím není nutné spěchat

Stále více lidí volí na svou zahradu okrasnou trávu, která dokonale vyplní prostor v zahradě a působí velmi efektně. Okrasná tráva je zajímavá svými barvami a vypadá krásně celou sezónu. Přehnaná péče o okrasnou trávu se nevyplácí. Hlavní je vědět, kdy a jak trávu správně zastřihnout.

Ideální čas na stříhání okrasné trávy

Každý zahradník ví, že na podzim je důležité zahradu uklidit a připravit rostliny, aby přežily nadcházející zimu. Správný zahradník by měl i vědět, kdy je vhodné stříhat okrasnou trávu. Tato tráva se dá stříhat na jaře a na podzim. Pokud ale chcete okrasnou trávu stříhat na podzim, měli byste být obezřetní. Pokud trávu ostříháte příliš pozdě, je zde riziko, že rostliny umrznou. Ostříhaná rostlina, je totiž náchylnější na mráz.

Mohlo by vás zajímat:  Živý plot je správnou volbou pro každou zahradu. Na výběr je mnoho stromů a keřů

V zimě může zahrada vypadat jako z pohádky

V zimě je zahrada opuštěná a není na ní nic k vidění. Pokud se tedy rozhodnete okrasnou trávu na podzim nestříhat, její zajímavá suchá stébla mohou dodat zahradě na atraktivitě a zajímavosti. Stébla, listy a květenství pokryté jinovatkou vykouzlí jedinečný pohled. I proto je lepší okrasnou trávu stříhat až na jaře, nejdříve kolem března, až pominou velké mrazy.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak správně zkrátit trávu na jaře?

I když je jaro ještě v nedohlednu, je dobré si připomenout správnou péči o okrasnou trávu. Práce na zahradě začínají zhruba v polovině března. Není to ale pravidlo. Záleží na tom, jak dlouho zima přetrvává. Pro usnadnění práce si trávu svažte provázkem a ostrými zahradnickými nůžkami trávu ustřihněte. Pokud máte trávu mladou, zkraťte ji tak, aby zůstala zhruba 10 cm nad zemí. U starších trav by mělo zůstat zhruba 20 cm nad zemí.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí maliny se pěstují snadno, základem je pravidelné hnojení

Česání okrasné trávy

Aby byla okrasná tráva krásná i na podzim, můžete ji učesat. Díky česání trávy se zbavíte uschlých stébel, listí a jiných nečistot. Na česání se doporučuje použít drátěné zahradní hrábě. Velikost je potřeba zvolit podle velikosti rostlin.

Zdroj: https://www.provenwinners.com/learn/caring_for_ornamental_grasses
Přidat na Seznam.cz