Jediná chyba okrasnou trávu nadobro zničí. S jejím zastřihnutím není nutné spěchat

Stále více lidí volí na svou zahradu okrasnou trávu, která dokonale vyplní prostor v zahradě a působí velmi efektně. Okrasná tráva je zajímavá svými barvami a vypadá krásně celou sezónu. Přehnaná péče o okrasnou trávu se nevyplácí. Hlavní je vědět, kdy a jak trávu správně zastřihnout.

Ideální čas na stříhání okrasné trávy

Každý zahradník ví, že na podzim je důležité zahradu uklidit a připravit rostliny, aby přežily nadcházející zimu. Správný zahradník by měl i vědět, kdy je vhodné stříhat okrasnou trávu. Tato tráva se dá stříhat na jaře a na podzim. Pokud ale chcete okrasnou trávu stříhat na podzim, měli byste být obezřetní. Pokud trávu ostříháte příliš pozdě, je zde riziko, že rostliny umrznou. Ostříhaná rostlina, je totiž náchylnější na mráz.

V zimě může zahrada vypadat jako z pohádky

V zimě je zahrada opuštěná a není na ní nic k vidění. Pokud se tedy rozhodnete okrasnou trávu na podzim nestříhat, její zajímavá suchá stébla mohou dodat zahradě na atraktivitě a zajímavosti. Stébla, listy a květenství pokryté jinovatkou vykouzlí jedinečný pohled. I proto je lepší okrasnou trávu stříhat až na jaře, nejdříve kolem března, až pominou velké mrazy.

Mohlo by vás zajímat:  Nachystejte balkon na teplou sezonu a vytvořte si svůj malý koutek klidu
Zdroj obrázku: Freepik

Jak správně zkrátit trávu na jaře?

I když je jaro ještě v nedohlednu, je dobré si připomenout správnou péči o okrasnou trávu. Práce na zahradě začínají zhruba v polovině března. Není to ale pravidlo. Záleží na tom, jak dlouho zima přetrvává. Pro usnadnění práce si trávu svažte provázkem a ostrými zahradnickými nůžkami trávu ustřihněte. Pokud máte trávu mladou, zkraťte ji tak, aby zůstala zhruba 10 cm nad zemí. U starších trav by mělo zůstat zhruba 20 cm nad zemí.

Česání okrasné trávy

Aby byla okrasná tráva krásná i na podzim, můžete ji učesat. Díky česání trávy se zbavíte uschlých stébel, listí a jiných nečistot. Na česání se doporučuje použít drátěné zahradní hrábě. Velikost je potřeba zvolit podle velikosti rostlin.

Zdroj: https://www.provenwinners.com/learn/caring_for_ornamental_grasses
Přidat na Seznam.cz