Zbavit se plísně není snadné, zneškodnit ji pomůže osvědčený domácí prostředek

Zbavit se plísně není snadné, zneškodnit ji pomůže osvědčený domácí prostředek

Plíseň je nepřítel číslo jedna, a to nejen ve starých domech nebo bytech. Objevit se může kdekoliv, kde se vyskytne dlouhodobé vlhko. Plíseň může zničit podlahy, stěny, ale není bezpečná ani pro lidské zdraví. Ještě než si koupíte chemické prostředky, které by měly plíseň odstranit, vyzkoušejte domácí metody, které fungují stejně.

Zkuste přírodní směs z oleje z čajovníku

Plíseň se nejčastěji objeví v horním nebo dolním rohu stěny nebo vedle podlahy. Tam nejčastěji se dostane vlhkost, která pokud se dostane do hloubky, může narušit strukturu celé zdi. Někdy bude jediným řešením oškrábat omítku a použít chemické prostředky k tomu, abyste se plísně zbavili. Jestli ale plíseň není tak hluboko, můžete si poradit pomocí čajovníkového oleje. K výrobě takového prostředku budete potřebovat olej z čajovníku, vodu, houbu, hadřík a ručníky, zubní kartáček, větší kartáč. Pokud má vaše koupelna okno, využijte ho a mějte ho celou dobu otevřené.

Mohlo by vás zajímat:  I zahrada si zaslouží pěkně osvítit
Zdroj obrázku: Freepik

V některých případech už je pozdě na domácí prostředky a je nutné použít například Savo proti plísním nebo jinou chemii. Pokud bydlíte ve starším domě, je možné, že nebude zateplený a problémy s plísní se budou objevovat pravidelně. V takovém případě je nutné řešit příčinu problému.

Jestli chcete plísni zabránit, pravidelně větrejte

V případě, že se často sprchujete horkou vodou, je nutné pravidelně větrat. Jestli ale nemáte v koupelně okno, je nutné mít neustále otevřené dveře a puštěný ventilátor. Tím byste měli vzniku plísní zamezit. Na nově vzniklé plísně můžete použít přírodní směsi – pokud si plísně všimnete včas. Stačí si odměřit dvě čajové lžičky čajového oleje a nalít ho do dvou hrnků vody.

Mohlo by vás zajímat:  Obyčejné zvonky jsou minulostí. Proč raději využít moderní intercom?

Směs následně dejte do rozprašovače, nastříkejte na plíseň a nechte působit asi hodinu. Použít můžete kartáč, do těžko přístupných míst se dostanete zubním kartáčkem. Jestli je plíseň rozšířená, je nutné postup několikrát opakovat. K odstranění plísně můžete použít také směs octa, ale čajový olej je mnohem účinnější. Má skvělé dezinfekční vlastnosti, stejně tak jako antibakteriální.

Zdroj: https://www.rentable.co/blog/getting-rid-of-mold-in-apartment/
Přidat na Seznam.cz