Aspirin nechybí v žádné lékárničce, málokdo ale zná jeho netradiční využití

Aspirin nechybí v žádné lékárničce, málokdo ale zná jeho netradiční využití

Aspirin je oblíbeným lékem proti chřipce a nachlazení, ale v domácnosti najdete i jiné využití Budete se divit, jakými způsoby se dají tyto tablety použít. Dokonale odstraní špínu, mastnotu a také skvrny z oblečení. Použít ho můžete také na vyčištění potrubí nebo s ním odstranit kožní problémy.

Užitečnost aspirinu vás překvapí

Jestli máte špinavé menší předměty, které se špatně čistí, můžete na ně použít právě aspirin. Velkou misku naplňte teplou vodou, dejte do ní dvě tablety aspirinu a do misky vložte drobné předměty. Nechte hodinu namočené a poté je opláchněte a vyleštěte. Díky němu snadno vyčistíte také toaletu. Skvěle odvápňuje a zároveň čistí. Stačí jen vhodit několik tablet přímo do mísy, nechat půl hodiny působit a poté spláchnout.

Mohlo by vás zajímat:  Menu v all inclusive hotelu nemusí vůbec odrážet tradiční pokrmy dané destinace

Aspirin je skvělým prostředkem na ucpaný odpad. Několik tablet rozdrťte přímo do odpadu, zalijte sklenicí octa, nechte několik minut působit a následně všechno zalijte horkou vodou. Ocet a aspirin vytvoří pěnivou směs, proto dbejte na opatrnost. Aspirin pomůže také proti škůdcům. Polovinu tablety rozpusťte ve vodě, nalijte směs do rozprašovače a postříkejte rostliny.

Zdroj obrázku: Freepik

Aspirin odstraní mastnotu a připáleniny

Aspirin skvěle vyčistí například stříbrné šperky, které potřebují vyleštit. Dejte je do lázně z aspirinu, nechte stříbro několik minut a uvidíte, že budou zářit jako nové. Tablety používejte také na odstranění spálených nečistot a mastnoty. Stačí hrnce a pánve namočit do vody, do které přidejte aspirin. Nečistoty by se měly začít samy uvolňovat.

Mohlo by vás zajímat:  Čerstvý česnek lze sklízet i v zimě. Stačí mu zajistit živiny a ochranu před mrazem

Pomocí aspirinu také prodloužíte svěžest řezaných květin. Stačí ho dát polovinu do vázy s vodou a květiny vydrží mnohem déle. Vytvořte si také roztok aspirinu a vody, díky kterému se zbavíte potu z oblečení. To pak nezapomeňte standardně vyprat. Na kožní problémy pomůže také aspirin. Rozpusťte ho v několika lžících vody a na obličej nanášejte vatovým tamponem.

Zdroj: https://www.instructables.com/9-Unusual-Uses-for-Aspirin/
Přidat na Seznam.cz