Úžasné účinky čaje pomohou rostlinám, nábytku i nám samotným ke kráse a zdraví

Úžasné účinky čaje pomohou rostlinám, nábytku i nám samotným ke kráse a zdraví

Možná si ho dopřáváte každý den, ale nevíte, že sáčky od něj můžete ještě použít, a to hned několika způsoby. Čaj se cení pro jeho chuť, vůni a také pomůže ke zdravějšímu tělu. Nejsou to ale jeho jediné výhody, stačí nevyhazovat použité čajové sáčky, které pomohou v domácnosti i na zahradě.

Pomůže při barvení vlasů a osvěží nohy

Nevíte, čím si obarvit vlasy, a potřebujete je ztmavit? Můžete si vyrobit silnou infuzi čaje, který nahradí tmavé barvy na vlasy. Šediny ale nezakryje, na to nespoléhejte. Vlasy ale ztmavnou již po pár týdnech používání čaje. Jestli si chcete jen vlasy ochránit před vypadáváním, můžete si připravit slabší odvar z černého, zeleného nebo bílého čaje. Čaj osvěží také nohy. Nadměrné pocení nohou není pro nikoho příjemné, takže si je s klidným svědomím můžete namočit do čaje.

Mohlo by vás zajímat:  S blechami zápasí každý majitel mazlíčka. Pomohou metody, které málokdo zná

Nalijte dvě polévkové lžíce čaje do vroucí vody na 15 minut. Sceďte, přidejte teplou vodu a nohy si do něj namočte asi na 20 minut. Dvakrát týdně opakujte celou kúru. Použít můžete také čajové sáčky. Čaj dále pomůže vyčistit nábytek. Po snídani, pokud vám nějaký čaj zbude, můžete vyzkoušet jeho účinky. Navlhčete měkký hadřík, vyždímejte a umyjte desku stolu, police i skříně. Čaj odstraní nečistoty, ale dodá také lesk a nábytek bude vypadat jako nový.

Mohlo by vás zajímat:  5 druhů bylinek, které v kuchyni využijete nejčastěji
Zdroj obrázku: Freepik

Čajem si můžete obarvit prádlo nebo ho použít na rostliny

Čaj dokáže ztmavit kromě vlasů také oblečení, hlavně punčocháče. Zkuste si připravit opravdu silný černý čaj, dejte do něj punčocháče a nechte hodinu působit. Poté je vyndejte, čaj sceďte a osušte punčochy. Čajem můžete snadno obarvit také jiné látky. Navíc ho lze použít také na květiny. Je to skvělé hnojivo, díky kterému probudíte hlavně kapradiny.

Čajovou sedlinu můžete smíchat se zeminou, cenné přísady se tak snadněji dostanou přímo do rostliny. Stejně bude fungovat také kávová sedlina, takže si poradí i milovníci kávy. Čaj je některými lékaři považován za lék. Pijeme ho především v podzimním a zimním období, kdy se nejčastěji objevuje nachlazení nebo chřipka. Můžete si ho osladit medem nebo do něj přidat zázvor a citron.

Zdroj: https://flusterbuster.com/household-tips-44-unusual-uses-for-tea.html
Přidat na Seznam.cz