Zažloutlé okenní rámy není snadné vyčistit. Pasta z jedlé sody s tímto problémem pomůže

Zažloutlé okenní rámy není snadné vyčistit. Pasta z jedlé sody s tímto problémem pomůže

Jaro je za dveřmi a to v mnoha domácnostech znamená jediné. Velký úklid. Čištění oken se objevuje na seznamu úkolů a s ním i otázka, jak čistit rámy oken a zbavit je zažloutlého zabarvení. Ukazuje se, že nejjednodušší řešení bývají ta nejlepší.

Vyhněte se těmto chybám

Čištění okenních rámů pomocí speciálních písků je populární fenomén v naší zemi. Mezitím jejich používáním ničíme plastový povrch. Čisticí krém obsahuje částice, které jsou zodpovědné za jeho abrazivní vlastnosti. Jinými slovy, použijeme-li tento přípravek na mytí rámů, vytvoříme mikro škrábance, do kterých začnou pronikat nečistoty, čímž se čištění okenních rámů ještě více ztíží.

Mohlo by vás zajímat:  Pěna na holení nejen na holení: Celá domácnost se bude díky ní jen lesknout

Okenní rámy mohou být často zažloutlé. Velká část lidí předpokládá, že tento problém lze vyřešit bělidlem (nebo toaletním čističem na bázi bělidla), koneckonců, úkolem bělidla je odstranit skvrny. Bělidlo je silný chemický čistič, ale neodstraní žluť, pouze poškodí povrch plastu, navíc může způsobit opačný účinek.

Zdroj obrázku: Freepik

Používejte jemné látky

Ukazuje se, že nejjednodušší a nejlevnější řešení jsou v tomto případě nejlepší. Většinu nečistot zvládnou měkká látka a čistá voda, a pokud se objeví přetrvávající skvrny, stačí přidat trochu tekutiny k mytí nádobí nebo tekutého mýdla. Obě varianty se vyrovnají se špínou a prachem, nepomáhají však s čištěním zažloutlých oken. Pro odstranění žlutého zbarvení a složitých nečistot zafunguje mnohem jednodušší pasta ze sody na pečení.

Mohlo by vás zajímat:  Prášek do myčky ze čtyř surovin je hotový rychle a ušetří peníze

Pro její přípravu smíchejte jedlou sodu s vodou v poměru polévkové lžíce sody a čajové lžičky vody. Zažloutlá místa vyčistěte takto připravenou pastou. Pasta by se měla používat pouze na místech nečistot nebo žloutnutí. Nakonec stojí za zmínku jedno další pravidlo: místo čištění rámů dvakrát ročně stojí za to je pravidelně čistit, díky tomu nezežloutnou tak rychle.

Zdroj: https://www.anglianhome.co.uk/double-glazing-windows/clinic/how-to-clean-upvc-windows
Přidat na Seznam.cz