Orchidej znovu rozkvete díky správnému hnojivu. Banánová slupka, pivo nebo česnek budou to pravé

Orchidej znovu rozkvete díky správnému hnojivu. Banánová slupka, pivo nebo česnek budou to pravé

Máte doma orchideje? Tato květina je velmi oblíbená, a to nejen proto, že vydrží kvést i celé měsíce. Je třeba vědět, jak se o takovou rostlinu starat, protože její požadavky jsou specifické, stejně jako hnojivo, které jí budete muset občas dopřát. Jak pěstovat orchideje a jaká hnojiva jsou ideální pro to, aby rostlina rychle rostla?

Jak orchidej zalévat?

Orchideje jsou okrasné rostliny, které najdeme u každého milovníka květin. Není snadné se o ně starat. Většinou je koupíme už rozkvetlé, a když květy odpadnou, může se stát, že rostlina už nepokvete, i když jí dáte všechnu péči. Jestliže ale rostou nové listy, nic není ztraceno a rostlinu můžete ještě přivést ke kvetení. Stačí k tomu pouze kvalitní hnojiva a také trpělivost, protože to může nějakou dobu trvat.

Mohlo by vás zajímat:  Běžný mycí prostředek lze snadno nahradit levnou a ekologickou variantou. Potěší vaši peněženku i přírodu

Orchideje potřebují zálivku, ale jedná se o květiny, které nemůžete zalévat běžným způsobem. Nejlepší je proto zalévat je ráno, protože pak nebudou hnít kořeny a rostlina během celého dne bude vodu využívat. Orchideje dejte do vody, až když je substrát suchý. Potřebují speciální substrát, který je určený přímo pro orchideje. Voda by měla být pokojové teploty, nikdy na orchidej nepoužívejte studenou vodu, protože by uhynula.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak si doma vyrobit hnojivo?

Jestliže chcete orchidej zalít, bude nejlepší květináč ponořit do misky s vodou a zalévejte pouze kořeny, nikdy ne listy. Orchidej tak nechte asi půl hodiny, ona si vezme pouze tolik vody, kolik bude potřebovat. Zbytek můžete z květináče vylít a rostlinu postavit zpátky na své místo. Dopřát jí můžete také hnojivo, které si snadno doma vyrobíte. Budete potřebovat banánové slupky, které lidé zbytečně vyhazují.

Mohlo by vás zajímat:  Bobkové listy položené na radiátoru uvolní příjemnou vůni. Podpoří dobrý spánek i náladu

Zkusit můžete také hnojivo s přídavkem piva. Pivo smíchejte s vodou a nechte malou chvíli odstát. Hnojivo ale používejte střídmě, protože pivo obsahuje alkohol. Vyzkoušejte ho maximálně jednou za měsíc. Další možností je česnekové hnojivo, po kterém by se orchidejím mělo dařit nejvíce. Dejte do litru teplé vody tři stroužky česneku, nechte 24 hodin louhovat a poté můžete používat.

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-to-fertilize-indoor-orchids-1902815
Přidat na Seznam.cz