Vyčistit koberec nikdy nebylo jednodušší. Stačí namíchat jednoduchý prostředek a nebát se ho použít

Specialisté na čištění koberců jsou samozřejmě cenní a dělají svou práci velmi dobře. Koberec si ovšem můžete doma vyčistit a oživit jeho barvy i sami. Stačí nahlédnout do kuchyně a najít produkty pro snadnou přípravu čisticího přípravku na koberce. Zašlé běhouny jsou velkým problémem hlavně v případě, když máte doma mazlíčky nebo malé děti. Existuje pár způsobů, které vám pomohou s odolnými skvrnami i otlačeninami po nábytku.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak připravit efektivní prostředek?

Je to velmi jednoduché. Na půl sklenice teplé vody přidejte dvě lžíce octa, sůl, jedlou sodu a tři až čtyři kapky éterického oleje, například citrusový, levandulový nebo mátový. Tuto směs nalijte do lahve s rozprašovačem. Naneste kapalinu na povrch, počkejte, až zaschne, a vysajte. Ano, skutečně je to takto jednoduché! Stačí jen nastříkat, počkat a vysát klasickým vysavačem.

Kromě tohoto prostředku můžete také smíchat dvě lžíce bramborového škrobu a mýdlových vloček. Tuto směs nasypte na odolné skvrny na koberci, důkladně vetřete a nechte asi hodinu působit. Následně směs vysajte vysavačem stejně jako u předchozí metody. Pokud to nebude stačit, opakujte tyto kroky znovu. Tyto dvě metody vám zaručeně pomohou k nádhernému koberci a nebudete muset platit obrovské sumy a čekat na odborníky, než budou mít čas.

Mohlo by vás zajímat:  Mnoho z nás skladuje potraviny špatně. Správné uložení prodlouží jejich čerstvost
Zdroj obrázku: Freepik

Co dalšího můžete dělat?

Potřebujete koberec načechrat po přesunu nábytku? Zaručeně vám s tím pomůže obyčejný led. Nejdříve smíchejte vodu a ocet v poměru 1 : 1, dejte do lahve s rozstřikovačem a aplikujte na koberec. Chvilku nechte působit a poté tekutinu osušte. Vezměte lžíci a zvedněte vlasy tkanin nahoru. Pokud to nepomůže, je na řadě led. Do otlačeného místa dejte ledovou kostku a nechte ji tam roztát. Netlačte na ni, jen počkejte. Na místo dejte vlhký hadřík a vyžehlete, dokud nebude tkanina zcela suchá. Až se to stane, vlasy načechrejte.

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-to-deep-clean-carpet-4846968
Přidat na Seznam.cz