Připálené hrnce snadno vyčistíte pomocí několika triků. Nádobí bude znovu jako nové

Připálené hrnce snadno vyčistíte pomocí několika triků. Nádobí bude znovu jako nové

I když se v kuchyni pohybujete už několik let, může se stát, že snadno připálíte oblíbený oběd nebo večeři. Připálené hrnce ale nemusíte složitě drhnout a vyhazovat, pomocí domácích prostředků se nečistot snadno zbavíte a hrnce budete moci používat jako dřív. V mnoha případech se dá zachránit i samotné jídlo.

Naše triky pomohou ušetřit i několik tisíc korun

Jedlá soda je pomocník nejen do pračky nebo na úklid, ale snadno odstraní těžké připáleniny z hrnců a pánví. Je to nepostradatelný pomocník v domácnosti a snadno si poradí s nečistotami a usazeninami. Stačí do špinavého hrnce nalít vodu do výšky jednoho centimetru a do ní jedlou sodu nasypat. Směs povařte a poté se připálenina sama odloupne. Je to velmi jednoduchý postup, a přitom velmi efektivní. Můžete jedlou sodu nechat v hrnci klidně celou noc, pokud připálenina dolů nepůjde.

Fungovat bude i obyčejná sůl. Seškrábejte nejdříve co nejvíce spálenin, přidejte trochu vody a přisypte sůl – čím silnější bude roztok, tím větší šance, že se připálenin snadněji zbavíte. Můžete znovu povařit a poté nechat 24 hodin působit. Poté znovu povařte, připáleniny odstraňte dřevěnou vařečkou a dočistěte způsobem, jakým jste zvyklí.

Mohlo by vás zajímat:  Kuchyňská linka ze dřeva, laminátu i konglomerátu vyžaduje péči, aby zůstala dlouho krásná
Zdroj obrázku: Freepik

Sypký prací prášek na odstranění připálenin? Ano, funguje to

Nasypat prací prášek na připáleninu asi není obvyklé. Ale tento trik také funguje. Stačí přidat jednu lžičku do půl litru vody a pět minut povařte. Připáleninu pak snadno sloupnete, hrnec omyjete jak obvykle a budete ho moci znovu použít. Tekutý jar na nádobí bude také dobře fungovat, pokud ho povaříte.

Na menší připáleniny můžete použít například černý čaj, který má snad každý doma. Přidejte k němu sůl, nalijte na spáleninu, nechte celý den působit a hrnec umyjte. Nejčastější připáleninou je mléko. Je sice jednoduché ho ohřát nebo povařit, ale stačí vteřina a všechno bude připálené. Můžete použít olej, který naneste na houbičku a vyčistěte dno hrnce. S našimi triky se tak nemusíte bát, že byste museli připálené hrnce vyhazovat.

Zdroj: https://lianaskitchen.co.uk/how-to-clean-a-burnt-pan/
Přidat na Seznam.cz