Mite 67638 1280

Zatočte s roztoči a vyžeňte je z ložnice. Metoda je jednoduchá a prospěje celé místnosti

Pokud máte v ložnici roztoče, měli byste se jich rychle zbavit. Právě roztoči totiž způsobují nejrůznější alergické reakce a zhoršují kvalitu spánku. Pokud se u vás během noci vyskytují ekzémy nebo vás trápí kýchání či kašel a alergická rýma, může to být právě známkou výskytu roztočů ve vaší ložnici. Níže v tomto článku najdete osvědčené způsoby, jakými se jich zbavíte. Roztoči se nejlépe množí v nevětraném prostředí, z čehož budeme v tomto článku vycházet. Uvidíte, že až vyzkoušíte naše způsoby, přestanou se roztoči ve vaší ložnici množit tak rychle a nekontrolovatelně. Co všechno tedy můžete udělat pro své zdraví a pohodový spánek bez přítomnosti roztočů?

Mohlo by vás zajímat:  Připálený hrnec je noční můra, ale nezoufejte. Přímo v kuchyni najdete účinnou pomoc
Zdroj obrázku: Freepik

Důležité je pravidelné a dostatečné větrání

Jak již bylo zmíněno výše, roztočům pěkně zavaříte, když budete pravidelně a dostatečně větrat. Co to znamená v praxi? Když ráno vstanete, obléknete se a přestěhujete se do kuchyně alespoň na drobnou snídani, měli byste za každého počasí alespoň na 10 minut otevřít okna dokořán. Jen tak dostanete do ložnice dostatek nového a čerstvého vzduchu, který zabrání roztočům v rozmnožování. Účinnost tohoto triku ještě zvýšíte, když necháte rozestlanou postel a ustelete teprve, až bude ložnice dostatečně vyvětraná.

Mohlo by vás zajímat:  Aby ložní prádlo bylo stále krásné a jemné na dotek, potřebuje speciální péči při praní
Zdroj obrázku: Freepik

Nezapomeňte na pravidelný úklid

Roztočům kromě vydýchaného vzduchu vyhovuje ještě neuklizený pokoj. I pravidelný úklid je proto dobrou prevencí proti roztočům. Každý týden byste měli vyměnit špinavé povlečení a vyprat ho v pračce na vysokou teplotu, jen tak zničíte namnožené roztoče. Během povlékání nezapomeňte vysát matraci. Pak věnujte pozornost úklidu pokoje. Nejprve důkladně utřete prach a potom se vrhněte na úklid podlahy. Měli byste ji každý týden důkladně zamést nebo vysát, a to včetně místa pod postelí. Jednou za dva týdny věnujte pozornost také vytírání. Jedině tak se vám podaří zbavit se roztočů.

Zdroj: https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/dust-mites/diagnosis-treatment/drc-20352178
Přidat na Seznam.cz