Zásyp pro miminka pomůže tam, kde byste to ani nečekali. Usnadněte si díky němu život

I když zásyp na dětský zadeček najdete většinou v oddělení s dětskými potřebami, využijete jej i v případě, že doma nemáte dítě. Jeho použití je totiž velmi univerzální. Pro jeho užitečnost bychom pudr měli mít neustále po ruce. A pokud nemáte žádné nápady, jak jej použít, tak vám poradíme. Nabízíme hned tři způsoby využití dětského pudru, které vám usnadní život a možná vás inspirují k dalšímu použití.

Zdroj obrázku: Freepik

Na mastné skvrny

Znečistit si oblečení nebo ubrus olejem či mastnou omáčkou je velice nepříjemné a je potřeba zakročit co nejdříve. Mastnotu pomůže nasáknout právě dětský pudr! Nasypte jej na skvrnu a počkejte asi 10 minut. Při sypání buďte štědří a v případě potřeby přidejte více pudru. Poté stačí vyprat tak, jak jste zvyklí. Na mastnoty se doporučují vyšší teploty. Díky své sypké konzistenci nasaje zásyp pro miminka tuk – a to tak, že dokonale! Po skvrně nezůstane ani stopa. První pomoc na mastné skvrny může být také nalití prostředku na nádobí na mastnotu (když nemáte po ruce pudr).

Mohlo by vás zajímat:  Boj s rybenkami nemusí být marný. Bylinná vůně je vyžene a domov příjemně zútulní

Pro čištění karet

Pokud je váš balíček hracích karet již opotřebený, může se stát, že jednotlivé karty drží u sebe a nejdou odlepit. I v tomto případě se hodí zásyp pro miminka. Vezměte karty, které drží pohromadě, a dejte je do sáčku. Posypte je zásypem, uzavřete a protřepejte. Pokud ani pak nejdou karty od sebe, posypte každou kartu zvlášť. Přebytečné množství zásypu jemně setřeste. Nejenže karty už nebudou slepené, zabrání to také slepení v budoucnu.

Zdroj obrázku: Freepik

Na zamotané řetízky

Rozmotat řetízek, náramek nebo jiný šperk může být pracné a velice náročné. Vyžaduje to velkou dávku trpělivosti a dobrý zrak. Pokud vám to nejde, můžete využít triku se zásypem. Nasypte si prášek na prsty a jemně jej promněte, poté zásyp naneste také na řetízek. Díky použití prášku zlepšíte tření, takže se vám řetízek bude lépe rozmotávat. Můžete k tomu použít i jehlu nebo špendlík, pokud vám to nejde s pomocí prstů.

Zdroj: https://homehacks.co/35-clever-uses-baby-powder/
Přidat na Seznam.cz