Zásyp pro miminka pomůže tam, kde byste to ani nečekali. Usnadněte si díky němu život

I když zásyp na dětský zadeček najdete většinou v oddělení s dětskými potřebami, využijete jej i v případě, že doma nemáte dítě. Jeho použití je totiž velmi univerzální. Pro jeho užitečnost bychom pudr měli mít neustále po ruce. A pokud nemáte žádné nápady, jak jej použít, tak vám poradíme. Nabízíme hned tři způsoby využití dětského pudru, které vám usnadní život a možná vás inspirují k dalšímu použití.

Zdroj obrázku: Freepik

Na mastné skvrny

Znečistit si oblečení nebo ubrus olejem či mastnou omáčkou je velice nepříjemné a je potřeba zakročit co nejdříve. Mastnotu pomůže nasáknout právě dětský pudr! Nasypte jej na skvrnu a počkejte asi 10 minut. Při sypání buďte štědří a v případě potřeby přidejte více pudru. Poté stačí vyprat tak, jak jste zvyklí. Na mastnoty se doporučují vyšší teploty. Díky své sypké konzistenci nasaje zásyp pro miminka tuk – a to tak, že dokonale! Po skvrně nezůstane ani stopa. První pomoc na mastné skvrny může být také nalití prostředku na nádobí na mastnotu (když nemáte po ruce pudr).

Pro čištění karet

Pokud je váš balíček hracích karet již opotřebený, může se stát, že jednotlivé karty drží u sebe a nejdou odlepit. I v tomto případě se hodí zásyp pro miminka. Vezměte karty, které drží pohromadě, a dejte je do sáčku. Posypte je zásypem, uzavřete a protřepejte. Pokud ani pak nejdou karty od sebe, posypte každou kartu zvlášť. Přebytečné množství zásypu jemně setřeste. Nejenže karty už nebudou slepené, zabrání to také slepení v budoucnu.

Zdroj obrázku: Freepik

Na zamotané řetízky

Rozmotat řetízek, náramek nebo jiný šperk může být pracné a velice náročné. Vyžaduje to velkou dávku trpělivosti a dobrý zrak. Pokud vám to nejde, můžete využít triku se zásypem. Nasypte si prášek na prsty a jemně jej promněte, poté zásyp naneste také na řetízek. Díky použití prášku zlepšíte tření, takže se vám řetízek bude lépe rozmotávat. Můžete k tomu použít i jehlu nebo špendlík, pokud vám to nejde s pomocí prstů.

Zdroj: https://homehacks.co/35-clever-uses-baby-powder/
Přidat na Seznam.cz