Palma areka potřebuje během zimy dostatek vody. Domácí zvlhčovač vzduchu jí prospěje

Každý fanoušek péče o rostliny v domácím koutku chce, aby rychle rostly a potěšily oči svým růstem. Palma areka, kterou lze získat v mnoha populárních obchodech, je mimořádně elegantní hrnková rostlina. Existuje jeden jednoduchý způsob, díky kterému vás ještě více potěší svými svěžími listy.

Lehká radost

Palma areka je rostlina, která zdobí mnoho bytů. Je snadné ji získat v populárních obchodech a není obtížné ji pěstovat, přesto potěší bujnými zelenými listy. Tato elegantní rostlina, která se hodí do jakéhokoli interiéru, může růst ještě rychleji a hojněji. Palma areka není příliš náročný druh, ale pouze tehdy, když jí poskytneme správné podmínky pro vývoj.

Především by se mělo pamatovat na to, že je to rostlina, která miluje stanoviště se spoustou rozptýleného světla. Potom se její listy krásně zjemní a rostou mnohem rychleji. Tato květina má ráda tropické podnebí, a proto je nejvhodnější teplota kolem 18–24 stupňů Celsia. Neměli bychom zapomínat ani na správné zavlažování palmy. Tato rostlina má ráda vlhkou půdu, takže jakmile půda vyschne, zalijte ji odstátou vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Drahé čisticí prostředky směle nahradí obyčejná zubní pasta. Její účinky vyrazí dech
Zdroj obrázku: Freepik

Zimní péče

Prvkem, který nám pomůže při péči o palmu, je časté kropení rostliny vodou. Toto je obzvláště důležité v zimě, kdy vzduch v domě může být skutečně suchý. Obvykle se doporučuje kropit rostlinu každé 2–3 dny, ale během topného období stojí za to zvýšit frekvenci tohoto postupu a provádět jej každý den. Tento proces však můžete výrazně zlepšit odsunutím květiny z blízkosti radiátoru. Jediné, co musíte udělat, je správně nastavit květináč.

K tomuto účelu použijte jakýkoli stojan a do něj nasypte hlínu. Potom nalijte vodu do stojanu a položte na ni hrnec s rostlinou. Toto nastavení způsobí, že se voda neustále odpařuje a zvlhčuje vzduch kolem palmy. Díky tomu budou její listy krásně zelené a rostlina začne růst jako nová.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/houseplants/areca-palm/growing-areca-palm-indoors.htm
Přidat na Seznam.cz