Logr1

Většina ji rovnou vyhazuje, přitom se nejedná o žádný odpad. Kávová sedlina vás překvapí

Káva má lahodnou chuť a určitě ji milujeme všichni. Jakmile ji vypijete, schovejte kávovou sedlinu, věřte, že se vám ještě bude hodit a dokážete ji efektivně využít. Užijete si její chuť, ale i úžasné aroma, které vydává po zalití horkou vodou. Dokonce pomocí kávové sedliny dokážete zjemnit a tónovat pokožku, osvěžit a zregenerovat ruce a zatočit s hmyzem. Jak sedlinu použít?

Sedlina se postará o vaši krásu

Jistě jste si všimli, že některé vlasové, ale i pleťové produkty obsahují kávu, tedy přesněji kofein. Takový přídavek dokáže zjemnit a zpevnit pokožku. Nemusíte však kupovat drahé produkty, stačí, když použijete kávovou sedlinu, kterou má doma každý z nás. Sedlinu smíchejte se sprchovým gelem a masírujte tělo pomocí mycí houby.

Mohlo by vás zajímat:  Oblíbený novoroční ohňostroj je pro mazlíčky peklo. Postarejte se, aby netrpěli
Zdroj obrázku: Freepik

Dalším možným použitím je smíchání čerstvé sedliny s jogurtem či tvarohem pro krásnou pleť. Jogurtovo-kávovou masku ponechte na obličeji patnáct minut, poté opláchněte vlažnou vodou. A pokud máte z práce unavené nohy nebo lýtka, smíchejte sedlinu se solí a olejem a masírujte bolavá či namožená místa na těle.

Proti hmyzu

Odpuzuje hmyz a především blechy. Takže pokud váš mazlíček na procházce chytil tyhle malé potvůrky, smíchejte kávovou sedlinu se psím šamponem a umyjte jeho srst. Doporučujeme, abyste takhle připravený šampon nechali na srsti několik minut působit. Pokud po umytí ještě nějakou blechu zahlédnete, opakujte postup. Také mravenci nesnesou vůni kávy. Jestliže mravence zahlédnete v domácnosti, posypte jejich cestičky čerstvě mletou kávou.

Mohlo by vás zajímat:  Orchideje patří k nejoblíbenějším květinám, ne každý jim ale umí poskytnout správné podmínky
Zdroj obrázku: Freepik

Odstraní zápach

Zapáchají vaše ruce po loupání česneku nebo krájení ryb? Pomůže vám sedlina, kterou smícháte se lžičkou olivového oleje a obě suroviny budete vtírat do rukou. Zbavíte se tak pachu, ale zároveň hydratujete své ruce. Můžete použít i sedlinu na prkénka, která zapáchají. Stačí na prkénko nanést mycí prostředek a kávovou sedlinu.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/uses-for-coffee-grounds
Přidat na Seznam.cz