Washing Windows 394158 1920

Zářivě čisté rámy budou ozdobou oken, pozor ale na určité chyby při jejich mytí

Plastové okenní rámy jsou velmi oblíbené a pyšní se jimi snad každý druhý dům. Aby ne, jsou cenově dostupné, jednoduše se udržují a jsou kvalitní. Pokud se ovšem pravidelně nemyjí, mohou změnit svou barvu a zežloutnut, což je jistě neefektivní. Také pokud nemyjete okna pravidelně, mohou se na vnitřním rámu usazovat nečistoty, které jdou velmi těžko odstranit. Pokud už se něco takového přihodí, zjistěte, jak se této špíny nejlépe zbavíte.   

Zažloutlé rámy

Okenní rámy čistěte nejlépe každé tři měsíce. Díky této intenzitě čištění nebudou mít možnost zežloutnout. Pokud je již pozdě, vyzkoušejte rozpustit šest lžic jedlé sody v přibližně půl litru teplé vody a touto směsí umyjte rámy. Na odolnou špínu smíchejte sklenici octa, sklenici vody a dvě lžíce citronové šťávy, nalijte do lahve s rozprašovačem a poté nastříkejte na rámy. Nyní už jen otřete hadříkem. 

Mohlo by vás zajímat:  Nejlepší parťák do ložnice: tchynin jazyk pomůže lépe usnout, na oplátku mu stačí málo
Zdroj obrázku: Pixabay

Zákoutí okenních rámů

Také vás děsí čištění okenních zákoutí stejně jako noční můra? Zde se tak krásně nahromadí černá špína, a dokonce i mrtvý hmyz. Pokud tomu opravdu je, před samotným mytím rámů tyto kouty vysajte. Pak je postříkejte peroxidem vodíku a posypte jedlou sodou. Nechte chvíli působit a poté otřete mokrým hadříkem. A na nejhůře přístupná místa použijte vatové tyčinky.  

Zdroj obrázku: Pixabay

Chyby při mytí okenních rámů

Častou chybou, kterou řada z nás dělá, je, že na mytí okenních rámů použije bělicí či jiné čistící pasty, které jsou velmi agresivní a mohou poškrábat okenní rámy či poškodit těsnění. Ve škrábancích uvízne prach a jen stěží je vyčistíte. Pokud se rozhodnete nepoužívat domácí čistící prostředky, zkontrolujte také, zda čistič neobsahuje aceton, který může trvale poškodit plastové okenní rámy.

Přidat na Seznam.cz