Salsa Komoda Bila

Kvalitní komody nestárnou

Jen málokterý interiér se obejde bez praktického i esteticky dokonalého kusu nábytku, kterým je komoda. Nábytek, který se hodí do každé místnosti.

Pokud bychom navštívili některé větší starožitnictví, které má ve svém prodejním inventáři i nábytek, byly by tu bezesporu zastoupeny i komody. Tento kus nábytku je tu s námi totiž už skutečně dlouho a stále se nechystá skončit v propadlišti dějin. Byla by to také velká škoda.

  • Komoda je nábytkem, který má nejen mnoho možností využití, ale také může mít dekorativní funkci.
Mohlo by vás zajímat:  Živá, a přitom nenáročná dekorace. Kompozice z kaktusů a sukulentů nahrává fantazii

Komoda do kuchyně je většinou skříň, která je v horní části prosklená a dolní část disponuje zásuvkami a uzavíratelnou skříňkou. Právě dostatek zásuvek umožňuje mít ve všem dokonalý přehled. Tento druh nábytku se tedy dobře uplatní i v dětském pokoji. Děti mají rády spoustu malých úložných prostor.

Komody do obývacích pokojů nebo ložnic budou pochopitelně v jiném stylu. Stylově a nadčasově vypadá například komoda s bílým nátěrem a kovovými úchyty. Tento kus nábytku skvěle zapadne jak do moderně zařízených interiérů, tak i do klasických bytů. Více se ale tento romanticky laděný styl hodí spíše do ložnice nežli obývacího pokoje.

Mohlo by vás zajímat:  Pokojové rostliny opředené pověstí. Nic pro pověrčivé pěstitele

Kvalitní ze všech úhlů pohledu

Jednou z nejdůležitějších podmínek, které bychom měli na komodu klást (kromě té estetické), je kvalita materiálu i zpracování. Vzhledem k tomu, že bude velice využívaná, musí být natolik kvalitní, aby na ní nebyl tento vliv znát.

  • Komoda je druhem nábytku, který může být starožitný anebo se alespoň tak tvářit.
  • Jeho stáří nesmí být ale identifikovatelné z utržených ran.

Borovicový nebo dubový masiv dává jistotu velké odolnosti. V tomto případě postačí po nějaké době drobná renovace (například v podobě obnovení nátěru) a vaše komoda může opět sloužit k plné spokojenosti. Kromě toho dodává přírodní materiál vašemu domovu nenapodobitelné kouzlo.

Přidat na Seznam.cz