washing-machine-5423359_1920

Není vidět, ale je cítit. Plíseň z pračky odstraní osvědčené prostředky

Místa okolo těsnění, dávkovače pracího prášku a aviváže a další těžko přístupná zákoutí naší pračky jsou ideálním prostředím pro množení bakterií a plísní. Pračka začne postupem času nepříjemně zapáchat a s ní i vaše vyprané prádlo. Kupované přípravky pro čištění praček nejsou bohužel vždy tak účinné, jak bychom si přáli. Chcete-li vyzkoušet levnější metodu, sáhněte po obyčejném bělidle nebo sodě a octu.

Údržba pračky s pomocí bělidla

Ohřejte 3 litry vody a přidejte do ní sklenici bělidla. Hadříkem namočeným v tomto roztoku umyjte všechna přístupná místa. Zvláštní pozornost věnujte těsnění pračky, které má mnoho záhybů. Na problematických místech můžete namočený hadřík položit a nechat působit 30 minut. Nakonec pusťte pračku na běžný program s nejvyšší možnou teplotou, tím odstraníte zbytky bělidla i rozpuštěných plísní.

Mohlo by vás zajímat:  Ruku v ruce s přírodou. Domácí prostředek na mytí nádobí už nikdy nevyměníte
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Osvědčení bojovníci se špínou – ocet a soda

Smíchejte 10 lžic octa a 10 lžic jedlé sody. Vznikne pasta, kterou nanesete na všechny špinavé části pračky. Po několika hodinách všechny nečistoty změknou a nakonec se rozpustí. Hrubé nečistoty odstraňte hadříkem. Pračku nastavte na nejvyšší teplotu, do bubnu nasypte půl sklenice jedlé sody a spusťte prací program na prázdno.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Tipy pro čistou pračku

Nejdůležitější je jako vždy prevence. Přestože nevidíte nečistoty ani necítíte zápach, preventivní údržbu byste měli provádět vždy po několika měsících. Jednou za čas tedy pusťte prázdnou pračku, přidejte do bubnu půl sklenice sody a do přihrádky na aviváž dvě sklenice octa. Pračku vypněte před začátkem procesu ždímání. Voda se sodou a octem v pračce zůstane a bude působit. Cyklus dokončete až druhý den. Dalším pravidlem, které nám pomůže zabránit vzniku plísní, je nechat pračku po každém praní chvíli otevřenou, aby dobře vyschla. Vyprané prádlo se snažte co nejdříve vytáhnout.

Přidat na Seznam.cz