Zařiďte si domov podle současných trendů. Je to jednodušší, než si myslíte

Zařiďte si domov podle současných trendů. Je to jednodušší, než si myslíte

Máte vlastní bydlení, ale necítíte se v něm dobře? Možná je to kvůli chybám, kterých se řada lidí dopouští. Dejte jim sbohem a zařiďte interiér podle vašeho vkusu a současných trendů. Jak na ně? Jednodušeji, než si myslíte.

Barvou to začíná

Doba, kdy se interiér vymaloval jednou barvou, nejčastěji potom bílou, je dávno pryč. Dnes jsou trendy jiné a ukazují na jasnou odvahu používat barvy. Kdo se chce raději držet mírně při zemi, může sáhnout po různých odstínech hnědé, po barvách šedých, nebo olivovém odstínu. Kdo chce však trendy v bydlení plně respektovat, měl by se odvázat. V takovém případě je jasnou volbou výraznější žlutý odstín, tmavší červená, fuchsiově růžová, nebo tmavě modrá. Správné kombinace těchto odstínů udělají domov velmi stylovým místem.

Mohlo by vás zajímat:  Na úklid bez přípravy a čističů, ty nejlepší pomocníky si každá hospodyňka vyrobí z toho co je po ruce

Nebojte se přírody

Příroda patří i do interiéru. Právě snaha dostat přírodu dovnitř nemovitostí patřila mezi jasné trendy v covidu, kdy mnoho lidí nesmělo ven. Nyní už to na příliš drsné lockdowny sice nevypadá, ale to neznamená, že bychom s přírodou stále neměli být v úzkém kontaktu. A není to nic složitého. /plným základem jsou přírodní materiály, z nichž jasně dominuje především dřevo. Stejně tak ale mezi přírodní materiály opatří třeba různé druhy látek, jejichž hlavní složky najdeme v přírodě.

Když je však řeč o snaze dostat přírodu do interiérů, nesmí se zapomenout také na rostliny. Zde jsou trendy často stejné, jako před lety. Květiny se vybírají podle jednoduchosti pěstování i vzhledu. A tak málokoho překvapí, že stálicí může být zamiokulkas nebo lopatkovec, ale také monstera, popřípadě populární tchýnin jazyk.

Mohlo by vás zajímat:  Ekologické a bezpečné prostředky na čištění si vyrobí snadno každý, stačí mýdlo a čaj

Minimalismus v hlavní roli

Říká se, že méně je někdy více. Pokud zařizujete svůj interiér a chcete se držet současných trendů, platí to dvojnásob. Ideálním vstupem do tohoto segmentu je takzvaný skandinávský styl který respektuje trendy, který by měl mít minimalistický interiér. A přitom velmi zajímavě vypadá. Kdo chce jít v tomto směru ještě dále a má odvahu, může zkusit plnohodnotný minimalismus bydlení. Jak může vypadat? Zapomeňte na klasické stěny a nechte betonovou šeď. Zapomeňte též na lustry a pověste žárovky na kabel s objímkou. Funkčnost bude splněna, bez nutnosti přílišných experimentů s designem.

Mohlo by vás zajímat:  Na svícení v domácnosti můžete ušetřit i tisíce korun ročně. Spočítejte si, kolik běžně prosvítíte

V duchu praktičnosti

U minimalistického interiéru už jsme lehce nakousli určitou potřebu praktičnosti. A ta je dalším současným trendem. Cílem by mělo být investovat peníze do vybavení co nejúčelněji. Tak, aby daný kus nábytku sloužil co nejdéle a stále skvěle vypadal. Ideálním krokem může být v případě dětí takzvaný rostoucí nábytek. Ten lze pořídit ratolestem už v útlém věku a jednotlivými modifikacemi ho upravovat tak, aby jim posloužil i roky potom. Není tak třeba investovat stále do nového, když postačí jedna varianta na roky dopředu.

Přidat na Seznam.cz