Tyto rostliny příjemně ukolébají ke spánku. Pročistí vzduch a odplaví všechen stres

Tyto rostliny příjemně ukolébají ke spánku. Pročistí vzduch a odplaví všechen stres

Tyto rostliny by neměly chybět ve vaší ložnici. Kromě toho, že ozdobí místnost, jsou také velmi prospěšné pro zdraví. Některé jsou známé svými skvělými čisticími vlastnostmi, mnohé ale také dokážou zlepšit kvalitu spánku. Formaldehyd, který uniká ze zdí, a různé chemikálie používané při úklidu mají totiž na spánek neblahý vliv. Zde je pět nejprospěšnějších rostlin.

Palma a aloe čistí vzduch od toxinů

Chrysalidokarpus nažloutlý neboli palma zlatá čistí vzduch, odstraňuje toxiny a oxid uhličitý. Také zvlhčuje vzduch, což je užitečné zejména v zimě. Další rostlinou zlepšující kvalitu ovzduší je aloe vera. Tato rostlina má všestranné zdravotní využití, také ale účinně čistí vzduch od chemikálií. Navíc v noci uvolňuje kyslík a další těkavé látky, které mají pozitivní vliv na obranyschopnost organismu.

Mohlo by vás zajímat:  Mytí oken vás bude bavit. S vlastním čisticím prostředkem to půjde jedna radost

Fíkus je absolutní jedničkou, pokud jde o čištění vzduchu. Odstraňuje přes 70 % benzenu, čpavku, toluenu a dalších škodlivých látek znečišťujících ovzduší. Zničí také více než polovinu existujících mikroorganismů. Díky této rostlině se výrazně zlepší kvalita spánku a zdraví vašeho těla, navíc tato rostlina vypadá velmi efektivně.

Zdroj obrázku: Freepik

Tchynin jazyk posiluje imunitu

Sansevieria neboli tchynin jazyk přináší mnoho výhod pro zdraví dýchacího systému a posiluje imunitní systém. To pomáhá snížit intenzitu a frekvenci bolestí hlavy a minimalizovat problém s vysokým krevním tlakem. Stejně jako aloe vera produkuje kyslík a odstraňuje ze vzduchu oxid uhličitý. Díky tomu bude váš spánek mnohem klidnější a kvalitnější. Tchynin jazyk je oblíbenou pokojovou rostlinou.

Mohlo by vás zajímat:  „Méně je více“ platí u topení dvojnásob. Správně nastavený stupeň na radiátoru ušetří peníze

Poslední květina, kterou byste si do ložnice měli pořídit, je bohatá na silice, flavonoidy a další prospěšné látky. Proto bude tato rostlina dokonalým doplňkem ložnice. Kapradina reguluje nervovou soustavu a pomůže vám zvládnout stres. Také významně zvlhčuje vzduch – z přijaté zálivky je schopná vrátit do ovzduší až 97 % vlhkosti.

Zdroj: https://casper.com/blog/plants-in-the-bedroom/
Přidat na Seznam.cz