Cat 2536664 1920

Máte doma kočku? Pozor na tyto okrasné květiny

Pokojové rostliny patří bezpochyby do každé domácnosti. Oživí a rozjasní jakoukoli místnost, a navíc pomáhají zlepšit ovzduší. Je si ale potřeba uvědomit, že existuje mnoho pokojových rostlin, které mohou být potencionálně nebezpečné pro vaše kočky, jenž mají sklony k okusování a žvýkání věcí. Níže jsou tři nejznámější rostliny, které představují určité riziko pro tyto malé chlupaté mazlíčky.

Lopatkovec

Jednou z nejčastějších a nejkrásnějších rostlin je Lopatkovec, který kvete zejména na jaře a na podzim. Krásné tmavě zelené listy s lopatkovými květy a nízkým nárokem na údržbu z něj činí velmi oblíbenou rostlinu pro výzdobu interiéru. Nicméně, Lopatkovec obsahuje šťavelan vápenatý, a jestliže je pozřen, může způsobovat nadměrné slinění, zvracení, podráždění trávicího traktu, úst a v nejhorších případech po požití většího množství může způsobit i dýchací potíže. Jsou nebezpečné při požití a na dotek může pyl z květů podráždit kůži.

Mohlo by vás zajímat:  Vyčistit špinavé spáry je někdy nadlidský úkol, ne ovšem s těmito čističi
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Aloe Vera

Aloe Vera jsou rostliny oblíbené v mnoha odvětvích, jako je potravinářství či léčitelství. Díky své léčivé síle gelu, který je hojně obsažený v listech, si získalo Aloe vysokou popularitu. Aloe Vera každý z nás dobře zná, vyznačuje se šťavnatými a dlouhými listy po stranách s měkčími ostny. Pro tělo člověka má tato rostlina přímo blahodárné účinky, ať už se jedná o pleť či celkové zdraví, ale pro kočky může být Aloe nebezpečná. Může způsobit letargii, zvracení a silný průjem.

Mohlo by vás zajímat:  Netrapte se skrvnami, vyčistěte je. I čalounění může znovu vypadat jako nové

Anglický břečťan

Třetí oblíbenou rostlinou je anglický břečťan. Je nenáročný pro pěstování, může se umístit i v menších prostorách jako jsou rohy. Má krásné drobné špičaté listy a má rád, když je zavěšený, poté spouští k zemi své krásné šlahouny. Díky svým visícím větvičkám může být lákadlem pro kočky. Což se ale nemusí vyplatit, protože břečťan je pro kočky toxický. Po požití může způsobit otok hrdla, dermatitidu, ataxii, zvracení nebo nadměrné slinění.

Přidat na Seznam.cz