Kouzelné tvoření s bylinkami: díky kreativním nápadům budou bylinky po celý rok po ruce

Kouzelné tvoření s bylinkami: díky kreativním nápadům budou bylinky po celý rok po ruce

Pokud nemáte okenní parapety, kam byste si bylinky vysadili a kochali se, jak rychle rostou, jsou i jiné možnosti, které můžete využít. Jak mít po ruce bazalku, tymián nebo pažitku? Stačí opravdu malé květináčky nebo kelímky, které schováte kdekoliv po kuchyni.

Bylinky si můžete vystavit na stůl jakou živou dekoraci

Jestli máte velký jídelní stůl, neváhejte bylinky položit v květináčích na něj. Květináče slaďte do stylu kuchyně nebo jídelního koutu a mohou vám dělat radost po celý den. Nemusíte použít ani klasické květináče, zkuste retro misky nebo jiné plastové nádoby, které seženete.

Mohlo by vás zajímat:  Potřebu vody na zahradě sníží využití dešťovky a mulčování

Jako květináče můžete využít také plechovky od nápojů, které tak znovu zužitkujete a nebudete vytvářet zbytečný odpad. Květináče si můžete udělat také z velkých PET lahví, které stačí v půlce rozříznout, a můžete si je nabarvit nebo polepit různými dekoracemi. Do výroby květináčů tak zapojíte i děti, které budou nadšené. Mohou tak vyrobit i dárek pro babičku nebo paní učitelku.

Zdroj obrázku: Freepik

Zasadit si můžete různé druhy bylinek

Mnoho žen v kuchyni využívá majoránku, mátu, rozmarýn, tymián, petrželku nebo pažitku. Jsou to oblíbené bylinky, které využijete nejen při vaření, ale také při výrobě domácích přípravků například proti hmyzu. Můžete je vložit do proutěného koše nebo dřevěné krabice. V obchodech, kde si můžete bylinky zakoupit už v květníku, je pěstují hydroponicky.

Mohlo by vás zajímat:  Jak a kam uskladnit zahradní nářadí přes zimu?

Můžete tedy místo zalévání bylinky ponořit i s květináčem do vody, kde si nasají, kolik budou potřebovat. Bylinky jsou skvělé například do tvarohu nebo jako součást dipů, které jsou velmi oblíbené ke grilovanému masu nebo sýrům. Bylinky si můžete také nastříhat a nechat zamrazit. Stačí je nasypat do forem na led, nalít na ně vodu a budete tak mít připravenou porci, pokud čerstvé dojdou. Další možností je usušení bylinek. Takové bylinky se také hodí jako dárek pro příbuzné.

Zdroj: https://www.gardeners.com/how-to/herbs-indoors/8920.html
Přidat na Seznam.cz