Zápach z odpadů, myčky nebo bot odstraní jednoduše obyčejný bílý prášek

Zápach z odpadů, myčky nebo bot odstraní jednoduše obyčejný bílý prášek

Trápí vás nepříjemný zápach v domácnosti? Důvodů může být mnoho, řešení je ale pro všechny poměrně jednoduché. Stačí k tomu trocha jedlé sody, kterou celou domácnost vyčistíte. Soda odstraní pachy, pokud se budete držet následujících pravidel, a jednou za měsíc, případně častěji provedete následující kroky.

Odtoky vyčistíte následujícím způsobem

Pět lžic jedlé sody (použít můžete i balíček prášku do pečiva) nasypte do odtoků ve dřezu, v umyvadle a ve vaně. Počkejte několik minut. Poté zalijte odtok vroucí vodou. Tento postup dvakrát opakujte. Zápach vycházející z potrubí okamžitě zmizí a vy se ve svém domě budete moci opět volně nadechnout.

Mohlo by vás zajímat:  Vaření na plynu je oblíbené a praktické, lze na něm ale také snadno ušetřit

Pomocí jedlé sody se dá neutralizovat zápach i z většiny povrchů v domácnosti. Poslouží místo pískových chemických čističů. Pastu si doma snadno připravíte z jednoho dílu vody a jednoho dílu jedlé sody. Naneste tuto směs všude tam, kde se potřebujete zbavit zápachu nebo skvrn, vydrhněte a omyjte čistou vodou.

Zdroj obrázku: Freepik

Snadno se zbavíte také zápachu z myčky

I z myčky se občas line nepříjemný zápach. Špinavé nádobí a zbytky jídla někdy nestihneme včas umýt, a na problém je zaděláno. Nejprve zkontrolujte filtr, zda není ucpaný, a vyčistěte ho. Místo klasické tablety pak do myčky nasypte jednu lžíci jedlé sody. Myčku spusťte naprázdno a na co nejvyšší teplotu. Takový očistný cyklus zbaví spotřebič veškerého zápachu.

Mohlo by vás zajímat:  Odpadní mušky v koupelně a kuchyni zahubí horká voda s octem

Neubráníme se ani zápachu z odpadkového koše. I zde vás ale jedlá soda zachrání. Po každé výměně pytle na odpadky nasypte na dno lžičku jedlé sody. Ta absorbuje pachy. Podobně si poradíte i se zápachem z vysavače. Při příštím vysávání posypte koberec trochou jedlé sody a jednoduše vysajte. Soda se dostane dovnitř sáčku a eliminuje nepříjemný zápach. V neposlední řadě vás soda zbaví zápachu z bot. Nasypte do nich lžíci jedlé sody a nechte asi půl hodiny působit. Pak sodu vysypte a boty vytřete vlhkým hadříkem.

Zdroj: https://www.houselogic.com/organize-maintain/cleaning-decluttering/natural-odor-eliminator/
Přidat na Seznam.cz