Myčka nám denně ulehčuje práci, ne všechno nádobí ale do ní patří

Myčka nám denně ulehčuje práci, ne všechno nádobí ale do ní patří

Myčka byla dříve zařízením, na které neměla každá domácnost. Dnes už se najde jen několik kuchyní, které takovou vymoženost nemají. Myčka nádobí ušetří nejen čas a vodu, ale také peníze. Mnoho lidí si už bez ní nedokáže život představit a využívají ji každý den. I do myčky ale některé materiály nepatří, protože by se mohly poničit.

Co do myčky nedávat a raději to umýt v ruce?

I při mytí nádobí v myčce byste měli dávat pozor, co do ní vkládáte. Všichni všeobecně vědí, že můžete do myčky strčit talíře, sklenice, hrnky, některé druhy hrnců a také příbory. Dávejte ale dobrý pozor na to, z jakého materiálu jsou vyrobené, protože na tom bude záviset to, jestli je do myčky vůbec můžete vložit.

Mohlo by vás zajímat:  Jednoduché tipy, které podpoří efektivní vytápění domácnosti

Skleněné nádobí můžete v myčce umýt bez obav, horší to bude s plastovými materiály nebo talíři, které jsou ručně malované. Barva by se mohla smýt a plast, kvůli tomu, že není pevný, může změnit vzhled – plastová miska, která byla kulatá, se může změnit v šišatou věc. Pozor si dávejte také na nádobí z keramiky, porcelánu nebo olovnatého skla. Do myčky rozhodně nepatří ručně malované nádobí nebo takové, které má stříbrný nebo zlatý proužek.

Zdroj obrázku: Freepik

Do myčky nedávejte ostré nože ani hliníkové předměty

Dřevěné vařečky, hliníkové nebo termoplastové nádobí by se také mělo myčce vyhnout a takové předměty raději umyjte klasicky ručně. Kuchyňské nože jsou dalšími předměty, které do myčky nepatří. Mohou se nejen zničit rukojeti, ale také se tím nože tupí. Do myčky nedávejte žádné předměty, které jsou zvláštně označené štítkem, že do myčky nepatří.

Mohlo by vás zajímat:  Čistý odtok v 6 jednoduchých krocích: bez chemie, a přitom efektivně

V myčkách ale kromě nádobí končí také věci, které byste na první pohled neřekli, že do ní patří. Malířské náčiní, štětce, ale také lego nebo pěnové puzzle – to všechno se možná dá hodit do myčky nádobí, ale rozhodně to není vhodné. Můžete si poškodit nejen danou věc, ale také samotnou myčku a oprava vás vyjde draho.

Zdroj: https://learn.compactappliance.com/never-wash-these-items-in-dishwasher/
Přidat na Seznam.cz