Zapach Z Bot1

Zápach z obuvi není nikomu příjemný. Odstranit ho lze jednoduše přírodními prostředky

Po celém dnu stráveném v uzavřené obuvi se z bot může linout nepříjemný zápach. To je nepříjemné, zejména když se ocitneme ve společnosti. Důvodem může být nadměrné pocení nohou, špatný materiál obuvi nebo nesprávná péče. Jak se nepříjemného zápachu zbavit? Pomůže třeba jedlá soda. Nasypte jednu čajovou lžičku do každé z bot a nechte ji přes noc uvnitř. Soda absorbuje všechny pachy.

Šalvěj můžete použít čerstvou i sušenou

I šalvěj dokonale pohlcuje nepříjemný zápach. Do každé boty vložte lžičku sušené šalvěje nebo dvě lžičky čerstvých lístků, nechte chvíli působit a pak šalvěj vyjměte. Boty budou krásně vonět, navíc má tato bylinka pozoruhodné antibakteriální vlastnosti. Těchto výhod můžete využít třeba i v kuchyni, stačí pár snítek šalvěje vložit do lednice a nebude vás už trápit nepříjemný zápach.

Mohlo by vás zajímat:  Dejte šanci kdouli. Z nakyslého ovoce připravíte bezkonkurenční džem i šťávu do čaje
Zdroj obrázku: Pixabay

Čajovníkový olej má ze všech přírodních olejů nejsilnější dezinfekční účinky. Stačí, když dvakrát týdně do bot nakapete několik kapek a necháte přes noc působit. Olej navíc zničí přítomné bakterie a celkově obuv osvěží. Podobným způsobem se dá využít jeho síla i na oblečení, dejte si ale pozor, aby na něm po použití oleje nezůstaly mastné flíčky.

Nastříkejte do boty lak na vlasy

Zbavit zápachu pomůže dokonce i lak na vlasy. Jedná se o méně známý způsob odstraňování pachů, ale neméně účinný. Látky přítomné v laku na vlasy mají dezinfekční účinek a navíc příjemnou vůni, která připomíná prací prášek nebo čisticí prostředek. Postříkejte vnitřek obuvi lakem na vlasy a nechte přes noc působit, výsledek vás překvapí.

Mohlo by vás zajímat:  Otevřít zavařovací sklenici je někdy tvrdý boj, zkuste příště některý z šikovných triků
Zdroj obrázku: Freepik

Mezi přírodní pohlcovače zápachu patří především citronová a pomerančová kůra. Kromě toho vykazují čisticí, dezinfekční a antibakteriální vlastnosti. Nakrájejte několik proužků kůry a vložte ji do bot, ideálně na noc, kdy boty nebudete několik hodin nosit. Odstraní zápach a dodá botám příjemnou svěží vůni. Takovéto způsoby čištění obuvi šetří nejen čas, ale i peníze.

Zdroj: https://www.onegoodthingbyjillee.com/how-to-remove-odor-from-shoes/
Přidat na Seznam.cz