Pelíšek pro domácího mazlíčka snadno, rychle a zdarma. Stačí jenom obyčejná krabice a nepotřebné staré tričko

Pelíšek pro domácího mazlíčka snadno, rychle a zdarma. Stačí jenom obyčejná krabice a nepotřebné staré tričko

Když se majitel domácího mazlíčka podívá na to, za kolik se prodávají pelíšky, protočí se mu panenky. V tu chvíli začne logicky přemýšlet, zda by se nedalo útočiště pro kočku, nebo menšího psa zhotovit z něčeho jiného. A nejlépe zdarma. Odpověď je, že dalo. Poměrně jednoduše, rychle a bez jakékoliv námahy.

Jen dvě věci, které jsou zdarma

Co je na pelíšek pro domácího mazlíčka potřeba? Pouze dvě věci. Tou první je kartonová krabice, která by svými rozměry měla dopovídat tomu, jak je váš mazlíček velký. Sehnat takovou krabici není nic těžkého. Stačí se poptat v nejbližším obchodě, kde vám jistě i dají vybrat z velkého množství těch, ve kterých jim dorazilo zboží.

Mohlo by vás zajímat:  Nejdražší kávy světa nabízí exkluzivní požitek za tisíce korun
Zdroj obrázku: Freepik

Druhou věcí je tričko. Samozřejmě takové, které už nenosíte, jenom vám ho je líto vyhodit. Takto mu alespoň najdete druhé, velmi praktické využití. Velikostně by mělo odpovídat dané krabici, protože základem úspěchu je, aby na ni šlo navléknout. Pokud bude o něco větší, rozhodně je to menší problém než malá velikost, která by na zvolenou krabici nepasovala.

Tričko na krabici

Máte obě věci? Potok máte i vše potřebné a můžete se pustit do výroby originálního a jednoduchého pelíšku pro vašeho mazlíčka. Krabici vezměte a otevřete ji. Následně na ní doslova navlékněte tričko. A to tak, aby otvor pro krk byla přímo uprostřed otvoru krabice – tedy uprostřed jejího otevřeného víka. Na opačném konci krabice udělejte uzel z konců trička a je hotovo.

Mohlo by vás zajímat:  Úžasné účinky čaje pomohou rostlinám, nábytku i nám samotným ke kráse a zdraví

Nyní krabici jenom překlopte tak, aby otvor do ní byl z boční části. Právě tudy bude váš mazlíček proskakovat dovnitř. A aby se v ní cítil dobře, nezapomeňte například na deku, nebo jiný materiál, na který se bude moci pohodlně usadit a schovat se před okolním světem. A kdo bude chtít pelíšek vylepšit i po designové stránce, může si pořídit netoxické barvy na textil a tričko vylepšit dle vlastního vkusu a představ.

Zdroj: Life Hacks
Přidat na Seznam.cz