Zápach z lednice vůbec řešit nemusíte. Stačí pravidelný úklid a potraviny správně skladovat

Zápach z lednice vůbec řešit nemusíte. Stačí pravidelný úklid a potraviny správně skladovat

Potraviny, které ukládáte do ledničky, se mohou při neopatrné manipulaci snadno zkazit. Proto je nutné dbát na místo, kam potraviny ukládáte. Každá má v lednici své místo, kam patří. Zápach z ledničky je velmi nepříjemný, a proto je potřeba vědět, jak se ho zbavit, když k němu dojde.

Na čištění ledničky nemusíte utrácet za drahé prostředky

Jestli si potraviny nakupujete do zásoby, často se může stát, že projdou nebo je nestihnete sníst. Některé suroviny se sice mohou zamrazit, ale většina z nich skončí v odpadkovém koši. Zbavte se proto potravin, které jsou prošlé a mohly by v lednici způsobit zápach. Koupené uzeniny ihned přendejte do nádob, které jsou utěsněné, stejně tak jako sýry.

Mohlo by vás zajímat:  Prach je věčný nepřítel úklidu. Zkuste na něj tentokrát vyzrát

Pokud je necháte v obalech, mohou se na nich vytvořit plísně, které mohou napadnout i další potraviny. Suroviny také nikdy nedávejte k zadní stěně lednice, protože by k ní mohly přimrznout a bude velmi těžké je oddělit. Každá potravina má své místo v lednici, kam byste ji měli pokaždé uložit. Pravidelně byste měli ledničku také čistit. K tomu navíc nebudete potřebovat drahé chemické prostředky, ale zkusit můžete domácí metody.

Zdroj obrázku: Freepik

Lednici vyčistíte domácími prostředky

Jestli máte pocit, že vám lednice zapáchá, bude potřeba ji vyčistit. Nejdříve vyndejte veškeré potraviny, které v ní máte, rozmrazte ji a poté se přichystejte na samotné čištění. Připravte si roztok, který bude tvořit voda a ocet. Místo octa ale můžete použít také jedlou sodu nebo vodu společně s citronovou šťávou. Poté už stačí jen čistý hadřík a můžete lednici vyčistit.

Mohlo by vás zajímat:  Otevřít zavařovací sklenici je někdy tvrdý boj, zkuste příště některý z šikovných triků

Ledničku pak nechte uschnout nebo proces urychlete vysušením. Až poté můžete do lednice vrátit veškeré potraviny, které máte probrané, a ty prošlé už máte dané bokem. Ocet můžete nalít do rozprašovače a použít ho, kdykoliv budete mít pocit, že je lednice špinavá. Generální úklid lednice byste měli provést alespoň jednou měsíčně.

Zdroj: https://www.consumerreports.org/refrigerators/how-to-get-rid-of-funky-refrigerator-smells/
Přidat na Seznam.cz