Štětec a barvu nebudete potřebovat. Čistou stěnu jde získat mnohem jednodušeji

Štětec a barvu nebudete potřebovat. Čistou stěnu jde získat mnohem jednodušeji

Prach, špína a různé nečistoty mohou kazit dojem nejen z nábytku nebo vnitřního vybavení domácnosti, ale také ze stěn. Jistě se najde málokdo, pro koho je malování oblíbenou činností. Už z toho důvodu je vhodné čas od času stěny vyčistit. Ale jak? Mechanickým čištěním pomocí smetáku? Rozhodně ne, v tom případě by se mohla špína ještě více rozetřít nebo do pórů zanést. Mnohem vhodnější je sáhnout po přípravku, který je levný a účinný.

Na skvrny i mastnotu

Zašpinění výmalby nebo skvrny na zdi nejsou při běžném chodu domácnosti žádným překvapením, protože k umazání stěn může dojít vlivem vaření či pečení, ale také běžnými každodenními činnostmi. Při všech aktivitách totiž dochází k víření prachu a jemných částeček, které ulpívají na různých površích. V kuchyni navíc dochází k úniku výparů s mastnými částicemi, přičemž umaštěný povlak se vytváří též na zdech. A co teprve děti nebo domácí mazlíčci? Ti dokážou potřísnit cokoli, proto hrozí po pár měsících nové malování. Snazší je zdi v interiéru umýt.

Mohlo by vás zajímat:  Podlaha stále jako nová: Všechny skvrny lze umýt šetrně a velmi jednoduše
Zdroj obrázku: Freepik

Čisté bez malování

Dříve stačilo kolem zdi snad jen projít a barva odpadávala, naštěstí nové technologie s sebou přinesly barvy, které mají vysokou životnost a o poznání větší odolnost, proto je možné bez obav stěny mýt. Ideálním prostředkem pro tyto účely je takzvané šedé mýdlo, které je levné, navíc extrémně šetrné k citlivé pokožce i k materiálům. Z toho důvodu se používá též pro praní prádla alergiků. Může se využít též při očistě stěn.

Mytí stěn šedým mýdlem

Jakým způsobem se postupuje? Šedé mýdlo se prodává v kostce, proto se musí nastrouhat na jemném struhadle do nádoby s teplou vodou a nechat rozpustit. Pro čištění se může použít houbička nebo hadřík, stěny se nesmí drhnout a je nutné otírat zlehka celou plochu, aby nevznikly nevzhledné mapy. Šedé mýdlo se může použít též na odolné nebo mastné skvrny, při extrémním znečištění nebo pro zbavení se nikotinu z výmalby se může použít takzvané mazlavé mýdlo.

Zdroj: https://www.housebeautiful.com/lifestyle/cleaning-tips/a28196491/everything-you-need-to-know-to-clean-your-walls/
Přidat na Seznam.cz