Rostliny jsou nejkrásnější dekorací každého interiéru. Častými chybami ale mohou brzy uhynout

Rostliny jsou nejkrásnější dekorací každého interiéru. Častými chybami ale mohou brzy uhynout

Rostliny a květiny jsou krásnou dekorací, ale je potřeba něco vědět o jejich pěstování. Některé dokážou vyčistit vzduch a zejména v ložnici se vám díky tomu bude mnohem lépe usínat. Hrnkové rostliny jsou velmi oblíbené a nezáleží na tom, jestli si zvolíte zelenou, nebo kvetoucí variantu.

Jakých chyb je potřeba se vyvarovat?

V případě pěstování rostlin se musíte zaměřit na chyby, které většina pěstitelů dělá. První z nich je velmi časté zalévání. Mnoho lidí věří, že pokud je půda suchá, je to známka toho, že rostlina vodu potřebuje. Není to vždy pravda, záleží na druhu rostliny. Spadané nebo suché listy jsou známkou, že má květina málo vody. Většina rostlin potřebuje zálivku dvakrát týdně. Bude lepší rostliny zalévat méně než je přelívat.

Mohlo by vás zajímat:  Podzim na zahradě: čas je na úklid, ochranu rostlin před mrazem i plánování další sezóny

Opačným problémem může být přesušení rostliny. V takových situacích je nutné mít na vědomí, že rostlina může uhynout velmi rychle. Rostliny schnou nejen kvůli nedostatku vody, ale také hnojiva a dalších prvků, které potřebují k růstu. Někdy je velmi těžké poznat, kdy rostlina potřebuje vodu. Pokud jste začátečník, raději volte druhy, které jsou jednoduché na pěstování.

Zdroj obrázku: Freepik

Nedávejte rostliny na tmavé místo

Často se stane, že rostlina stojí na nevhodném místě. Sice bude vypadat dobře, ale bohužel nebude mít prostor růst. Vestavěné police a tmavé kouty nejsou vhodným místem, protože nemají dostatek slunečního světla, které k růstu a kvetení potřebují. Rostliny nemají rády ani příliš teplá místa. Rostliny v květináči mohou hnít v důsledku špatných podmínek.

Mohlo by vás zajímat:  Se mšicemi zatočí přírodní postřik, který si jednoduše vyrobíte z několika surovin

Problém může být také nadměrné hnojení rostlin. Pokud rostlina dostane více hnojiva, neznamená to, že jí tím uděláte dobře. Příliš mnoho hnojiva může způsobit přesušení nebo jiné problémy. Naopak podvýživa rostlin bude také hodně znát. Pro některé je hnojení povinným procesem, a pokud ho nedostanou, uhynou.

Zdroj: https://www.wellandgood.com/common-indoor-plant-mistakes/
Přidat na Seznam.cz