Zapach Lednice

Zápach z kuchyně linoucí se po celém bytě může být minulostí díky jednoduchým trikům

Kuchyň je místo typické pro různé druhy linoucích se zápachů. Dennodenně přichází do kontaktu s nejrůznějšími typy potravin, některé z nich mají silné a specifické vůně, které se dlouho drží v ovzduší a může být složité je vyvětrat. Pokud jsou vám zápachy linoucí se z kuchyně protivné, máme pro vás pár rad, díky kterým se jich můžete snadno zbavit. Jak na to se dočtete níže v tomto článku.

Zdroj obrázku: Freepik

Nakrájené plátky citronu

Pokud máte v ledničce citron, který vám nebude chybět, máte vyhráno. Citron je skvělým přírodním pohlcovačem zápachů, zejména zápachu smažených ryb. Doporučuje se proto před samotným smažením na chvíli položit na rozpálenou pánev nejprve citronové plátky. Látky z citronu se dostanou do ovzduší, a díky tomu dokáží zamezit rozšíření zápachu ryb po celém domě. V kuchyni zápach zastaví a také pohltí. Stejného účinku dosáhnete také, pokud se rozhodnete ochutit ryby při smažení zázvorem z celého kořenu. V takovém případě dejte mezi plátky ryb na pánev plátky čerstvého zázvoru, který má stejné vlastnosti jako citron.

Mohlo by vás zajímat:  Nebojte se upéct vlastní narozeninový dort. S našimi triky vykouzlíte dokonalý chuťový zážitek
Zdroj obrázku: Freepik

Výroba domácího pohlcovače zápachu

Pokud potřebujete očistit od zápachu prkénko, schovávejte si doma slupky z jakýchkoli citrusů. Pak už stačí jen nasypat na prkénko sůl a třít ji vnitřní stranou slupky. Tím ovšem využití těchto citrusových slupek nekončí. Můžete si z nich vyrobit i sprej pohlcující zápach. Nakrájejte najemno slupky citrusů nebo je nastrouhejte, nasypte do nádoby a zalijte obyčejným octem. Nechte po dobu jednoho týdne louhovat, zřeďte polovinou množství vody, pak už můžete roztok umístit do nádoby s rozprašovačem a v případě potřeby vždy nastříkat na povrch, který je potřeba zbavit zápachu, vetřít houbičkou na nádobí a opláchnout. Ocet nebude v tomto poměru cítit, domem se bude linout příjemná citrusová vůně a vy se zbavíte nepříjemného zápachu.

Zdroj: https://www.foodandwine.com/how/how-get-rid-gross-cooking-smells-your-house
Přidat na Seznam.cz