Zápach v pračce značí nebezpečnou plíseň, důkladně ji odstraní kuchyňské přísady

Když vstoupíte do koupelny, snadno vám zkazí radost pohled na špinavou pračku, která může vydávat nepříjemný zápach. K tomu dojde, pokud máte v pračce plíseň, která pak pronikne až do oblečení, které se v pračce pere. Jaké prostředky lze použít, abyste se zbavili zápachu nebo vodního kamene, které se v pračce usazují? 

Snadno dostupné, účinné a hlavně levné prostředky

Každého potěší, když najde levné, účinné a snadno dostupné řešení. I v případě čištění pračky taková existují. V článku najdete několik cenných rad a doporučení, které vám pomohou právě při čištění pračky, která mnohdy pere každý den, někdy i několikrát. Není divu, že jednou za čas potřebuje pořádnou péči, aby mohla fungovat i nadále.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Sáhněte po dvousložkové směsi jedlé sody a octa. Optimální podíl je deset lžic jedlé sody, abyste dosáhli konzistence kaše. Pomocí této směsi důkladně vyčistěte celý vnitřek zařízení – houbou nebo hadříkem. Nezapomeňte ani na těsnění nebo komoru na prací prášek. Pokud je buben pračky velmi znečištěný, zapněte program a nechte ho několik hodin běžet. Posledním krokem je poté důkladné vysušení pračky hadříkem, aby v ní nezůstala vlhkost. 

Mohlo by vás zajímat:  Čistá koupelna je vizitkou každé domácnosti. Se správnými prostředky bude stále krásná

Jak se zbavíte plísně v pračce?

Abyste se účinně zbavili plísně, která se dostala až do těsnění pračky, sáhněte po domácím prostředku, který zaručeně pomůže. Směs si vyrobíte na bázi bělidla a horké vody – používá se v poměru sklenice bělidla na tři litry vody. Pečlivě očistěte gumové těsnění, poté ho opláchněte jen vodou a důkladně osušte. 

Skvělými pomocníky jsou kyselina citronová a ocet. Odolné usazeniny vodního kamene už budou tabu! Do prázdného bubnu pračky nalijte dva litry octa, nasypte dvě balení kyseliny citronové a pračku nastavte na nejdelší prací cyklus a maximální teplotu. Dvě sklenice octa můžete nalít také do komory na prací prášek.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Stejně účinná je i jedlá soda. Nasypte ¾ hrnku jedlé sody do nádržky na prášek a poté nastavte pračku na 90 stupňů. Soda zbaví pračku veškerých nečistot a nepříjemných pachů. Důležitou součástí pračky je filtr. Ten je potřeba pravidelně čistit, aby při praní nedošlo k havárii. Stačí ho jen opláchnout pod tekoucí vodou a vrátit zpět do pračky. Pračka bude lépe fungovat. Pračku čistěte pravidelně alespoň jednou měsíčně a díky této jednoduché péči vám bude sloužit dlouhé roky.

Přidat na Seznam.cz