Chicks 573377 1920

Jak mít měkké ručníky i po několika praních

Milujete taky ten pocit, kdy se po teplé koupeli zabalíte do načechraného a měkkého ručníku? Kdo by také ne! Bohužel v průběhu času se i ty nejkvalitnější ručníky stanou po nějaké době tvrdými a drsnými. Některé dokonce hned po prvním vyprání, což není moc potěšující. Nicméně existuje řešení. Chtěli byste také vědět, jak ručníky obnovit do jejich původní měkkosti? Prozradíme vám to v tomto článku a aviváž to není!

Proč aviváž nefunguje

Velmi častým omylem je přidávat po vyprání do ručníků aviváž. Většina lidí si myslí, že tím ručníky změkčí. To je však velký omyl. Větší množství aviváže spíše škodí, než pomáhá. Proč tomu tak je? Důvod je prostý. Přebytečná tekutina se namísto změkčení ručníků, usadí na vláknech, vlivem toho se vlákna k sobě slepí, což způsobí, že ručníky:

  • Nebudou absorbovat tolik vlhkost
  • Jejich sušení potrvá déle
  • Stanou se drsnými a tvrdými
Mohlo by vás zajímat:  Vdechněte nový život starému nábytku. S pár maličkostmi zvládnete renovaci i vy

Ocet a soda

Mnohem lépe, než aviváž vám poslouží dvě zcela přírodní a neškodné složky: soda a ocet. A postup není nijak složitý. Máte-li vypráno na klasický program, nalijte sklenici octa do přihrádky na prací prášek a půl sklenice jedlé sody do druhé přihrádky na oplachování a pusťte praní. Ocet rozpustí usazeniny po pracím prášku a jedlá soda změkčí materiál. Po vyprání tak budou ručníky opět vypadat jako nové! Krásně měkké a příjemné na dotek. Tento postup můžete libovolně opakovat kdykoli to budete potřebovat. Skvěle funguje i na obnošené a staré oblečení.

Mohlo by vás zajímat:  Tipy pro zářivě čistou a dezinfikovanou toaletu každý den
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Správné sušení

Abyste si výsledek nepokazili hned po vyprání, dbejte i na správné sušení. Rozhodně ručníky nepokládejte na radiátor, horko by mohlo poškodit vlákna a ta by se mohla polámat. Raději použijte sušičku s vhodným programem. Pokud ji ale nemáte, tak nevěste hlavu. Bohatě postačí i obyčejná šňůra venku na čerstvém vzduchu nebo stojánek doma u pootevřeného okna.

 

Přidat na Seznam.cz