Zápach v plastových dózách na potraviny vyřeší káva, citron nebo rajčatová šťáva
Plastové krabičky jsou praktické a pohodlné pro uskladňování potravin v domácnosti. Používají se také pro přenášení jídla. Dají se i zamrazovat. Mají tedy vícero využití a v kuchyni jsou nezbytné. Však jich také ve většině domácností najdeme hned více kusů. Občas se stane, že plastová krabička do sebe nasaje aroma jídla, které v ní bylo. Jak se ho zbavit?
Kávová sedlina
Zpravidla se plastové krabičky čistí pomocí mycího prostředku, který odmašťuje, a teplé vody. Tato metoda je účinná na mastnotu, ale s nepříjemným zápachem uvnitř krabičky si moc neporadí. Zde přichází ke slovu kávová sedlina, kterou lze použít suchou i mokrou. Příště, až si budete dělat tureckou kávu nebo kávu v pákovém kávovaru, použitou mletou kávu nevyhazujte.
Do plastové nádoby dáte asi půl hrnku kávové sedliny a přikryjete ji víkem. Vložíte ji do chladničky a v ní ji necháte několik dní. Pak ji vytáhnete, sedlinu vyhodíte a krabičku z plastu umyjete. Zápach by měl zmizet.
Vyzkoušejte jedlou sodu nebo ocet
Dobrým odstraňovačem zápachu je jedlá soda, která se jinak v domácnosti používá při pečení i při úklidu. Jedlou sodu nasypete do plastové nádoby, případně do ní nalijete ocet a necháte působit. I v tomto případě by měl zápach zmizet.
Pomůže i citron
Nemáte-li právě doma po ruce ocet, jedlou sodu nebo kávovou sedlinu, ale ve spíži najdete citron, tak i s ním si poradíte se zapáchající plastovou krabičkou na potraviny. Můžete použít citronovou šťávu i slupku. Jimi vytřete vnitřek nádobky a necháte působit. Klidně i půl dne nebo přes noc. Pak plastovou nádobu vymyjete vlažnou vodou.
Víte, že s nepříjemným zápachem krabičky na jídlo pomůže i šťáva z rajčat? V tomto případě ale musíte vynechat delší působení, protože červená šťáva by mohla nádobu z plastu obarvit. Pak ji už jen vypláchnete proudem vody.
Zdroj: https://food52.com/blog/11488-how-to-get-smells-and-stains-out-of-tupperware