Mikrovlnky nabízí mnohem více možností než jen ohřev jídla

Mikrovlnky nabízí mnohem více možností než jen ohřev jídla

V prakticky vybavené moderní kuchyni zpravidla nechybí mikrovlnná trouba. Má ji téměř každá domácnost, protože značně zjednodušuje přípravu jídla. Ne každý ale využívá mikrovlnku na maximum. Většina ji používá jen na ohřev jídla, což je škoda. Mikrovlnná trouba toho umí daleko více.

Podle čeho mikrovlnku vybírat

Na současném trhu najdeme různé modely a značky mikrovlnných trub. Liší se od sebe velikostí a nabídkou funkcí, které zvládnou. Některé mikrovlnné trouby mají mechanické ovládání, jiné jsou digitální.

Mohlo by vás zajímat:  Vyhazovat čajové sáčky je ten nejhorší nápad. Rostliny, ale i naše vlasy je ocení

Před samotnou koupí vhodného modelu je třeba zvážit, co všechno byste v kuchyni využili. Nemá cenu kupovat mikrovlnku nadupanou funkcemi, když v ní budete jen rozmrazovat maso nebo ohřívat jídlo.

Kam mikrovlnku v kuchyni umístit

Co se týká umístění mikrovlnné trouby v kuchyni, existuje hned několik možností. Často si ji lidé staví na ledničku nebo rovnou na pracovní desku, mají-li tam dostatek prostoru. K dostání jsou vestavné mikrovlnky, které místo šetří. Před koupí trouby se informujte o tom, jestli má bezpečnostní zámek nebo funkci automatického vypnutí po otevření.

Mohlo by vás zajímat:  Tulipány a narcisy vydrží ve váze déle čerstvé díky obohacení vody aspirinem nebo jinou látkou
Zdroj obrázku: Freepik

Co všechno lze v mikrovlnné troubě ohřívat

Řada lidí vůbec netuší, co všechno je možné v mikrovlnce ohřívat. Není to jen jídlo v pevném stavu, ale také tekutiny:

  • polévky,
  • kakao pro děti,
  • čaj,
  • káva.

Chce to ale využít správný postup. Aby kapalina hned nevyvřela, je nutné ji zahřívat ve větší nádobě (plastové, porcelánové), a to pomalu při malém výkonu. Tímto dosáhnete kýženého efektu.

V mikrovlnce lze uvařit brambory i těstoviny nebo udělat bramborové lupínky. A to ani nemusíte mít model se zvláštními funkcemi. V obchodech jsou k dostání různé plastové nádoby, které vám přípravu těchto potravin zjednoduší. Nikdy nevkládejte do mikrovlnné trouby kovové předměty, protože by mohly začít jiskřit a mohlo by dojít k požáru.

Zdroj: https://www.femina.in/good-living/appliances/functions-and-uses-of-a-convection-microwave-oven-173758.html
Přidat na Seznam.cz