Zbavit se myší lze humánním způsobem

Zbavit se myší lze humánním způsobem

Myši dokážou v našich domovech napáchat spoustu škody. Kromě toho jejich přítomnost často způsobuje znechucení. Naštěstí existuje několik způsobů, které vám umožní vyhnat tohoto vetřelce z vašeho domu. Nezapomínejte na to, že myši se velmi rychle rozmnožují, proto když si jejich přítomnosti všimnete, snažte se jich zbavit co nejrychleji.

Velké škody

Myši jsou malá zvířata, ale mohou způsobit spoustu škod. Překousané kabely, poškozený nábytek, to je jen část toho, co mohou dělat. Rychle lezou a procházejí nejmenšími štěrbinami. Dokážou drancovat zásoby potravin a rychle se rozmnožovat. Jejich největšími pochoutkami jsou ovoce a rostlinná zrna. Myši mají dobrý čich a sluch, ale mají špatný zrak. To jim ovšem nebrání v každodenním fungování.

Mohlo by vás zajímat:  Rajčata na zahradě jsou náchylná k chorobám a plísním. Postřik z droždí a česneku je ochrání

Protože tyto bytosti rády zkoumají, nejprve prohlédnou všechny díry v domě. Využijí každé příležitosti k jídlu a jsou velmi odhodlané dosáhnout svého cíle. Proto ucpěte všechny otvory v domě silikonem. Druhým problémem je organizace prostoru. Zkontrolujte pečlivě uložené jídlo a uzavřete ho ve vzduchotěsných nádobách.

Zdroj obrázku: Freepik

Přírodní nepřátelé

Existuje humánní způsob, jak se zbavit nezvaných nájemců. Jejich činnost spočívá v tom, že na podnos se umístí pochoutka pro myš. Tímto způsobem je aktivován ráčnový mechanismus, protože k němu je připevněn zásobník. Zvíře, které bere jídlo, spustí poklop, který padá. Myš je uvězněna, ale ne zabita. Nezapomeňte ji propustit co nejdále z místa bydliště na louce. Zůstane-li příliš dlouho uvnitř pasti, zemře.

Mohlo by vás zajímat:  Bublinkovou fólii miluje každé dítě. I dospělí z ní ale mohou mít radost

Pokud výše uvedená opatření nepřinášejí požadované výsledky, stojí za to přemýšlet o psovi nebo kočce. Jsou to přirození nepřátelé myší a jejich přítomnost jistě odradí predátory od bydlení ve vaší domácnosti. Vůně vydávaná divokými zvířaty v přírodě způsobuje, že se hlodavci schovávají v norách. Uvnitř je mnoho únikových cest, které někdy zachrání životy těchto malých zvířat.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of-mice
Přidat na Seznam.cz