Washing Machine 943363 1920

Zápach a nečistoty z pračky pomáhají odstranit známé ingredience z kuchyně

Pokud vaše prádlo nevoní příjemnou svěží vůní ihned po vyprání, bude na čase úplně vyčištění pračky. Možná vám v pračce zůstávají zbytky pracího prášku, aviváž, voda za gumou u bubnu, jenž plesnivý a následná plíseň znečistí vodu, která poté nepříjemně zapáchá a mnoho jiných nepříjemných usazenin. Zbavte se tohoto zápachu a mějte dokonale čisté oblečení.

Pozor na další aspekty

Poté, co zapnete na pračce jakýkoliv program, poslouchejte, jaké zvuky pračka vydává. Neobvyklé cvakání, dření a jiné zvuky, mohou být známkou předmětu, který je u bubnu zaseklý, a který na sebe může vázat nečistoty. Zjistili jste neobvyklý zvuk? Neváhejte s okamžitým vyčištěním pračky, než vám uvíznutý předmět způsobí nenapravitelné a nenávratné škody.

Mohlo by vás zajímat:  Ucpané umyvadlo je pohromou každé domácnosti, ale s šikovnými triky lze ušetřit peníze za instalatéra
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jednoduché čištění

Na trhu jsou různé komerční čističe praček, odpadů a jiné. Ovšem, můžete také použít něco mnohem levnějšího a ekologičtějšího. Můžete tak šetřit vaše zdraví i životní prostředí. Pro dokonalé pročištění pračky – bubnu a hadic, s obsahem plísně a špíny, vyzkoušejte ocet. Nepoužívejte ocet šestiprocentní, ani osmiprocentní, ale použijte dvacetiprocentní ocet, který se dá také lehce sehnat a stojí pár korun. Nalijte jeden litr octu do bubnu pračky a spusťte program na 90°C. Žádné oblečení do pračky nedávejte – buben bude prázdný.

Mohlo by vás zajímat:  I po několika vypráních mohou být ručníky krásně měkké, svěřte je domácím prostředkům

Jestliže nemáte tvrdou vodu, ale hromadí se vám usazeniny v hadicích, jistě budete chtít vyzkoušet něco silnějšího.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Ingredience pro vyčištění nejsilnějších usazenin

Možná v pračce perete mastné a silně zašpiněné oděvy, což jsou většinou pracovní kalhoty a blůzy. Jestliže takové oblečení perete, bude potřeba pravidelného čištění pračky. A to nejlépe každých šest měsíců. Čím pračku dokonale vyčistit:

  • 2 hrnky octu
  • ½ hrnku vody
  • 1 sáček prací sody
  • ½ hrnku jedlé sody

Smíchanou jedlou sodu a vodu nalijte do dávkovače pro prací prášek a aviváž. Ocet, nejlépe 20% vylijte přímo do bubnu pračky a přidejte sáček sody na praní. Zapněte pračku na nejteplejší a nejdelší program. Soda společně s octem rozloží plísně i usazeniny, a navíc vydezinfikuje pračku. Nyní se můžete těšit z čisté pračky a z dokonale voňavého a svěžího prádla. Tímto způsobem doporučujeme pračku čistit každých šest měsíců. Špinavá pračka nejenže zapáchá, ale také může způsobovat kožní onemocnění.

Přidat na Seznam.cz