Sprchový kout lze dokonale vyčistit během pár okamžiků. Stačí znát jednoduchý postup

Sprchový kout lze dokonale vyčistit během pár okamžiků. Stačí znát jednoduchý postup

Jestli nevíte, jak vyčistit sprchový kout, přečtěte si následující článek, ve kterém najdete tipy a triky, jak uklidit koupelnu tak, aby byla dokonale čistá. Přece jen v této místnosti trávíme spoustu času a musíme mít jistotu, že je čistá. Zkuste použít domácí prostředky, které jsou v mnohém účinnější než ty kupované s přídavkem chemie.

Zkuste jedlou sodu, peroxid vodníku nebo ocet

Sprchový kout vyčistíte pomocí jednoduchých metod, které jsou účinné. Nejdříve si ale zorganizujte celý úklid, protože to ušetří nejen čas, ale také peníze. Připravte si na čištění jedlou sodu, peroxid vodíku, zubní kartáček, utěrky z mikrovlákna, ale také papírové utěrky nebo rozprašovače. Z koutu poté vyndejte kosmetiku, šampony a sprchové gely, které by při úklidu mohly překážet.

Mohlo by vás zajímat:  6 důvodů pro nákup vyhřívací deky

Nejoblíbenějším prostředkem na čištění je ocet. Pomůže odstranit nečistoty a vodní kámen nejen ze sprchového koutu, ale také z dlaždic. Můžete ho smíchat s vodou v poměru 1 : 1. Obklady uvnitř koutu umyjte právě touto směsí a poté použijte jen čistou vodu. Ocet bude dobře fungovat také na čištění kolejnic, které jsou těžko přístupné. Na nich často ulpívá vodní kámen, který ocet odstraní.

Zdroj obrázku: Freepik

Při úklidu nezapomínejte na čištění sifonu

Ocet se bude hodit také na čištění sifonu. Jestli ho chcete použít, musíte z něj nejdříve odstranit nečistoty, jako jsou vlasy nebo prach. Poté ho pokropte octem a vyčistěte. Na těžko přístupná místa použijte zubní kartáček. Jestli je špína na sifonu silná, zalijte ji octem a nechte chvilku působit, následně opláchněte vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Nebezpečné škůdce si často přineseme domů s nákupem a ani o tom nemusíme vědět

Na čištění můžete použít také jedlou sodu, která zamezí tvorbě plísní, hlavně v rozích vaničky, kam se běžně hadříkem nedostanete. Nasypte sodu do mísy, nalijte na n peroxid vodíku a nechte zaschnout. A jak se zbavíte nečistot na dlaždicích? Také jedlou sodou. Smíchejte ji s octem a vytvořte z nich pastu. Naneste na zašpiněná místa a do spár pomocí zubního kartáčku.

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-to-clean-a-shower-4580788
Přidat na Seznam.cz