Zamiokulkas bude díky hnojivu s amoniakem brzy obsypaný novými listy. Péči o něj zvládne každý

Zamiokulkas bude díky hnojivu s amoniakem brzy obsypaný novými listy. Péči o něj zvládne každý

Zamiokulkas je populární rostlina, která se nachází v mnoha bytech. Vůbec není náročná na pěstování. Zvládne se o ni postarat i úplný začátečník. Abyste stimulovali růst této rostliny, je dobré jí čas od času připravit výživné hnojivo. Odvděčí se vám krásnými novými listy.

Péče o zamiokulkas

Tato rostlina je velmi populární. Nevyžaduje speciální péči a je velmi nenáročná. Kromě toho nepotřebuje časté hnojení. Tato rostlina má ráda úrodný a kyselý substrát, který je dobře propustný. Tato rostlina je vysoce odolná vůči chorobám a škůdcům. Nepotřebuje časté zalévání a může ukládat vodu do listů.

Zamiokulkas je v ohrožení, když ho zaléváte příliš často. V této situaci začnou jeho listy žloutnout a hnědnout. Rostlině se velmi dobře daří v bytech nebo v kancelářích. Má rád polostinné polohy, musíte však pamatovat na to, že příliš mnoho světla může rostlině uškodit. Zamiokulkas je lehce kultivovatelná rostlina. Původem je tato rostlina z Tanzanie a Zanzibaru. Na výšku může dosáhnout až jednoho metru, což je ale v bytech vzácné.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí hnojivo

Pokud váš zamiokulkas přestane uvolňovat nové listy, znamená to, že vyžaduje výživu. K jeho stimulaci vám skvěle poslouží domácí hnojivo. Na jeho přípravu budete potřebovat půl litru vody a půl čajové lžičky 10procentního amoniaku. Vše dobře promíchejte a domácí hnojivo pro zamiokulkas je připraveno.

Mohlo by vás zajímat:  Orchidej chyby neodpouští. Citlivá je na zálivku, světlo i nezvané hosty

Jak již bylo zmíněno, tyto rostliny nepotřebují časté zalévání, a tak je jednoduše zalijte takto připravenou směsí jednou za 2–3 týdny. Zamiokulkas má velmi rád čisté listy, proto je dobré je pravidelně utírat vlhkým hadříkem od prachu. Tato rostlina je kromě těchto pár podmínek velmi nenáročná a odpustí také nesprávnou péči. Dokáže vydržet i období sucha během dovolenkové nepřítomnosti.

Zdroj: https://www.gardendesign.com/houseplants/zz-plant.html
Přidat na Seznam.cz