Dílna v garáži je splněný sen každého kutila

Dílna v garáži je splněný sen každého kutila

Garáž splnila sen snílkům, kteří věřili, že vytvoří jedinečný software nebo největší internetový obchod na světě. Je to prostor, kde začala kariéra mnoha úspěšných firem i hudebních kapel. Garáž je prostě místo, které skrývá neskutečné možnosti, což vědí samozřejmě muži, kteří ji mají za dokonalou zašívárnu. Jak vytvořit v garáži prostor pro domácí dílnu a na co je potřeba myslet?

Žádný sklad přebytečných věcí

Není v garáži na dílnu místo? No, jestli to nebude tím, že se v garáži nachází přehršel různých přebytečných věcí, které nemají užitek uvnitř domu. „Dej to do garáže!“ často znamená, že už daná věc zůstane v tomto prostoru po dlouhou dobu, než nadejde čas na generální úklid a skončí definitivně v popelnici. Touze po dílně tedy musí předcházet velmi nesnadný úkol – úklid garáže, aby se mohl tento nápad vůbec realizovat. Vždy je pak potřeba brát v úvahu, že garáž slouží zejména pro parkování vozu, případně motocyklu nebo jízdních kol.

Mohlo by vás zajímat:  Nejlepší a nejprodávanější pračky 2023
Zdroj obrázku: Freepik

Vše potřebné na malém prostoru

Po vyházení přebytečností je čas naplánovat prostor tak, aby se do něj vešlo vše potřebné. A není toho málo! Nejdůležitějším prvkem nové dílny je pevný pracovní stůl, který nabízí dobré osvětlení, a v dosahu musí být zásuvka pro připojení různého elektrického nářadí. Na elektrickou zásuvku se rozhodně nesmí zapomenout, stejně jako na uspořádání věcí na zeď. Drobné náčiní, šroubováky, kladívka, nůžky, kleště a další nářadí je možné zavěsit, pro tyto účely slouží organizér nebo stěna s háčky.

Mohlo by vás zajímat:  Nevítané mravence z domova vypudí osvědčené a zároveň humánní metody

Pro drobné opravy během odpočinku

Odpočívat prací? Ano, aktivní odpočinek podporuje fungování těla a hlavně mozkové funkce. Někdo si čte, jiný opravuje rozbitá rádia nebo jiné domácí spotřebiče právě v garáži. Není divu, že je dílna pak druhým domovem, je ale nutné ji vybavit vším potřebným. Kromě stěny s háčky nesmí chybět sady šroubováků, klíčů, z elektrického nářadí pak vrtačka, aku šroubovák, pneumatický klíč nebo bruska. A kam se šroubky, matičkami, hřebíky a dalšími potřebnými drobnostmi? Do boxů, které se mohou umístit na police, tím zůstanou vždy po ruce.

Zdroj: https://www.4feldco.com/articles/garage-worshop/
Přidat na Seznam.cz