Lemon 3225459 1920

Zálivka obohacená o citronovou šťávu orchideji prospěje. Bude silnější a bohatě pokvete

Orchideje nestačí jen pořídit a postavit na parapet. Tyto květiny jsou dost náročné a vybíravé. Mnohdy se stává, že po prvním odkvětu už dlouho nevidíme žádné nové pupeny. Je to obvykle kvůli nedostatečné péči. Vyzkoušejte tuto jednu složku, abyste zabránili výživovému deficitu.

Koupel pro orchidej

Pokud jde o klasiku při zavlažovaní orchideje, nejčastěji se doporučují tzv. lázně. Květinu postavíme do nádoby s vodou a necháme ji tam 20–30 minut. Potom ji nedáváme zpět na místo, ale necháme ji pár minut okapat, abychom zbavili substrát přebytečné vody. Orchidej zaléváme jednou týdně, nejlépe ráno. Předtím zkontrolujeme, zda je půda v květináči suchá.

Mohlo by vás zajímat:  Starší chléb zachrání jednoduchý trik. V sáčku vydrží čerstvý i několik dní

Nejlepší je to udělat prstem. Cítíme-li vlhkost a chlad, můžeme počkat několik dní se zálivkou. To, zda orchidej potřebuje vodu, zjistíme při pohledu na její kořeny. Pokud jsou kořeny tmavé až hnědé, znamená to, že má orchidej vody až příliš mnoho. Bílé kořeny orchideje jsou zase jasným znamením, že květina potřebuje vodu. Pokud jsou kořeny zelené, není třeba s orchidejí dělat nic.

Zdroj obrázku: Freepik

Voda s citronem

Je třeba zvážit další možnosti pro rozvoj rostlin. V případě orchideje se jako neocenitelná pomoc může ukázat citron, přesněji šťáva z tohoto ovoce. Citron je zdrojem vitamínů a minerálů potřebných i pro rostliny. Má také baktericidní vlastnosti. Přidáním citronu do vody se změní její kyselá reakce a to je základ, který orchideje milují nejvíce, a rostou poté lépe. Několik kapek citronové šťávy přidané do vody (musí se ředit, jinak spálí listy a kořeny) vyživují orchideje. Jejich listy budou zelenější a lesklejší, stonky silné a květy svěží.

Mohlo by vás zajímat:  Trvalý zápach v bytě může mít několik příčin. Nejvyšší čas na generální úklid

Stačí přidat jen pár kapek citronové šťávy do koupele pro orchidej, aby znovu získala svou krásu. Díky tomu se listy rostliny stanou zelenější a silnější a na stoncích se častěji objeví více květů. Důležité je pamatovat na to, že toto řešení nelze aplikovat příliš často. Stačí jednou měsíčně, nebo dokonce jednou za dva měsíce, a ne při každém zalévání. Je třeba si to pamatovat, jinak můžeme poškodit například kořeny rostliny.

Zdroj: https://www.calendar-canada.ca/faq/is-lemon-juice-good-for-orchid-leaves
Přidat na Seznam.cz