Domácí prostředky vyčistí koupelnu dokonale a zbaví ji zápachu

Domácí prostředky vyčistí koupelnu dokonale a zbaví ji zápachu

Tato místnost je jedním z nejdůležitějších prostorů našeho domova. Z tohoto důvodu bychom jí měli věnovat péči, kterou si zaslouží. I když se někteří pokoušejí o pravidelný úklid, spoléhají se při něm pouze na chemikálie, které nás mohou dráždit a způsobovat různá kožní onemocnění. Vyzkoušejte raději přírodní prostředky.

Bojujte proti bakteriím

Pro přirozenou dezinfekci můžete použít ocet, který dokonale vyčistí jakýkoliv povrch v koupelně. Při smíchání octa a vody v poměru 1 : 1 použijte směs na čištění dlaždic, vany, umyvadel a záchodu. V případě, že jsou povrchy znečištěné odolnými skvrnami, použijte poměr 2 : 1.

Mohlo by vás zajímat:  Zápach z domácnosti vyženou jednoduché triky, po kterých zbyde jen příjemná vůně

Abyste se zbavili i bakterií, využijte sílu soli. Ta se hodí při čištění povrchů sanitární keramiky, například umyvadla a vany. Abyste si vyrobili účinný přípravek, smíchejte sůl s citronovou šťávou. Sůl vám rovněž pomůže odstranit skvrny od chloru z textilií.

Zdroj obrázku: Freepik

Ach ten zápach…

Mnohdy když přijdeme do koupelny, je z ní cítit podivný zápach. Ale i s ním se dá bojovat. Pro odstranění zápachu z odpadu je nejlepším přípravkem soda bikarbona. Tento přípravek se při správném poměru dá využít i k čištění vany, umyvadla a dlaždic. Na kovové povrchy pak raději použijte leštěnku. Pro lepší vůni celé místnosti využijte citron.

Mohlo by vás zajímat:  Dokonale čistá trouba i bez agresivní chemie: stačí sáhnout do spíže pro ty nejlepší prostředky

Ten obsahuje kyselinu, která pomáhá jednak odstraňovat skvrny, jednak dezinfikovat povrchy. V nejlepším případě použijte čerstvě vymačkanou citronovou šťávu. Koupelna bude rázem pěkně vonět. Ovšem v případě, že se potýkáte s mnohem závažnějším znečištěním, vsaďte rovnou na kyselinu citronovou. Smíchejte pár lžic s vodou a aplikujte na povrchy. Po deseti minutách působení vše opláchněte.

Další známé prostředky

Dalším velmi účinným prostředkem je citrusová kůra, která je plná enzymů bojujících proti nečistotě a zápachu. Kůru citronu, pomeranče nebo grepu rozemeleme a smícháme s trochou vody. Směs aplikujeme na problematická místa.

Mohlo by vás zajímat:  Odhalte tajemství oleje. Postará se o krásu nábytku i našich vlasů a zbaví otravného hmyzu

Pro zářivé povrchy bez bakterií můžete použít i olej z tea tree, který disponuje antibakteriálními vlastnostmi. Hodí se pro čištění záchodů, umyvadel a vaniček. Stačí, když smícháte několik kapek čajovníkového oleje s vodou, aplikujete ho, necháte chvíli působit a nakonec opláchnete vodou.

Zdroj: https://www.plumbworld.co.uk/blog/natural-ways-to-clean-your-bathroom
Přidat na Seznam.cz