Zahrada dokáže poskytnout útočiště i před slunečními paprsky, možností je několik

Krásné počasí láká k tomu, trávit více času na zahradě, zvláště pokud je doma teplo a dusno. Musíte ale pamatovat na to, že v horkém počasí se doporučuje často se schovávat ve stínu. Pokud máte zahradu nebo terasu, zařiďte si ji tak, aby na ní byla i stinná zákoutí, protože příliš přímého slunečního záření je pro člověka nebezpečné.

Můžete použít jednoduchá řešení

Nejlepším úkrytem před sluncem je zahradní slunečník. V závislosti na modelu a velikosti se ceny pochybují od několika set korun do tisíců. Na začátek stačí nákup jednoduššího modelu, ty dražší už mají speciální mechanismus pro usnadnění otevírání. Můžete si ho vzít i na různá místa, například na pláž. Mezi další metody patří plachty nebo markýzy. Ty se instalují především na velké terasy.

Zdroj obrázku: Freepik

Patří mezi efektivní řešení, jsou sice dražší, ale vydrží mnoho let. Plachta je vyříznutá ve tvaru trojúhelníku, kterou napnete pomocí podpěr a háčků kdekoliv na zahradě. Její výhodou je mobilita a snadno se udržuje v čistotě.

Mohlo by vás zajímat:  Postarejte se o svého pejska v létě správně, aby nestrádal a netrpěl v horku

Pomoci od slunce mohou rostliny nebo altán

Altánek může být zajímavým útočištěm na zahradě. Dejte ho na odlehlé místo a celý rok bude tvořit útulný kout. Výběr velikosti a materiálu zaleží jen na vás. Můžete si ho také sami vyrobit a udělat si ho podle vlastního gusta. Bujná vegetace, která roste v zahradě, poskytne ten nejpřirozenější stín. Vyberte místo, kam vysadíte okrasné keře nebo stromy, ale myslete na to, že potřebují mnoho času na růst.

Zdroj obrázku: Freepik

A jak se v horkém počasí chovat? Starejte se o své tělo, než vyjdete ven, namažte se opalovacím krémem. Buďte často ve stínu a pamatujte na hydrataci, která je v létě velmi důležitá. Svůj zdravotní stav podpoříte vhodným oblečením a nezapomeňte si vzít klobouk, abyste se uchránili před úpalem. Jasné barvy odrazí sluneční paprsky, proto se do nich oblékněte. Při pití se neomezujte jen na jednu tekutinu, ale střídejte nápoje.

Zdroj: https://www.installitdirect.com/learn/outdoor-shade/
Přidat na Seznam.cz