Cat Dog Resting Together Sofa Best Friends

Dilema pes nebo kočka možná řešit nemusíte. Nechte je spřátelit a můžete mít doma oba

Je známo, že pes a kočka se spolu nesnesou. Okamžitě si dokážeme představit, jaká by doma vznikla spoušť, kdybychom tyto dva mazlíčky dali k sobě. Jenže to jistě není podmínkou. Ne vždy musí být pes a kočka na ostří nože. Lze je vychovat tak, aby spolu vycházeli v harmonii.

Jak naučit psa a kočku, aby spolu vycházeli?

Nejlepším řešením bude, pokud si koupíte psa i kočku současně. Nebudou mít tedy vyvinutý instinkt, kvůli kterému by si bránili své teritorium. A pokud tento krok uděláte, budou si navzájem skvělými parťáky. Ovšem i když bude pes a kočka mládě a budou přineseni zároveň, mohou vznikat menší konflikty.

Mohlo by vás zajímat:  Dal jsem si na dům českou vlajku kvůli hokeji. Čelil jsem kvůli tomu urážkám a skoro přišel o kamarády
Zdroj obrázku: Freepik

Jedna střecha a dvě dospělá zvířata

Tato kombinace bývá nejsložitější. Problém tkví v tom, že obě zvířata mají vytvořené určité návyky, které by mohl spolubydlící narušit. A pokud máte psa a přinesete dospělou kočku či obráceně, mohou vzniknout nehezké boje. Pokud už máte obě zvířata, nezapomeňte se věnovat oběma. Pokud tomu tak není a preferujete například jen psa, kočka může začít bojovat o přízeň majitele.

Nachystejte jim domov

Pokud jste se rozhodli a chcete mít doma psa i kočku, musíte být především trpěliví. Taková výchova může být zdlouhavá a náročná. A jediné, co vám zbývá, je být kočce a psovi na blízku, abyste mohli okamžitě reagovat. Jak to přesně udělat?

Mohlo by vás zajímat:  Mladá rodina: S drahou elektřinou jsme se ještě nesetkali. Za loňský rok nám vraceli několik tisíc
Zdroj obrázku: Freepik

Na co je třeba myslet nejdříve, aby byli pes i kočka v bezpečí? Zajistěte jim únikovou cestu nebo prostor, kam by se mohli schovat v případě konfliktu. Dále vytvořte místa k odpočinku. Pes by měl mít pelíšek v blízkosti majitele, kdežto kočičce stačí prosluněný parapet. Také je dobré, abyste mazlíčkům oddělili misky na vodu a jídlo. Klidně pro psa do kuchyně a kočce na chodbu. Rozhodně by ji neměli mít v blízkosti. Pokud se kočka přiblíží k misce psa, chápe ji jako vetřelce a může na ni zaútočit.

Zdroj: https://www.petbacker.com/blog/how-to/tips-on-how-to-make-a-dog-and-cat-become-friends
Přidat na Seznam.cz